Jak zorganizować wycieczkę po Warszawie w romantycznym wydaniu?

wycieczka rowerowa po warszawie

„Warszawa da się lubić” i to fakt niezaprzeczalny. Trzeba przyznać, że nasza stolica jest piękna, pomimo tego, że podczas wojny została zrównana z ziemią. Jednocześnie to miasto można uznać za romantyczne, wszak jest tak wiele miejsc, które rzeczywiście sprawiają, że zwykły spacer we dwoje stanie się jeszcze większą przyjemnością. Dziś doradzimy Wam, jak zorganizować wycieczkę właśnie po Warszawie i to w romantycznym wydaniu.

Czas na wybór środka transportu

Aby zadbać o romantyzm w żadnym wypadku nie należy poruszać się po Warszawie samochodem, bo korki niestety są tam duże i to nie tylko w godzinach szczytu. Zdecydowanie lepiej wybrać inny środek transportu i tutaj mamy na myśli choćby rower. Tym bardziej, że stolica może pochwalić się naprawdę sporą ilością ścieżek rowerowych. Oczywiście nie oznacza to wcale, że trzeba zapakować rowery na bagażnik samochodowy, a potem zostawić auto na drogim parkingu i jeździć na rowerze po mieście. Otóż warto udać się do wypożyczalni rowerowej w Warszawie. Ceny są niskie, a przy tym wybór duży. Wypożyczając rower, fajnie spędzicie czas, a przy tym możecie dostać się w różne miejsca szybko.

Wycieczka rowerowa

Co warto zwiedzić?

Już wiecie, że warto poruszać się po mieście rowerem, ale jednak nie oznacza to wcale, że będziecie tak sobie tylko jeździć, bo trudno doszukać się w tym jakieś dużej dawki romantyzmu. Sądzimy raczej, że trzeba zwiedzić pewne miejsca, by poczuć owy romantyzm jeszcze intensywniej. Na początek wybierzcie się na kamienne schodki na Starym Mieście, które pną się do góry. Koniecznie chwyćcie się za ręce i wyznajcie sobie miłość na ich szczycie. Oczywiście to nadal nie wszystko, bo koniecznie powinniście udać się do Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Musicie wiedzieć, że właśnie tam ostatni król Polski umawiał się na romantyczne spotkania. Usiądźcie więc nad stawem i porozmawiajcie. Niby to proste, a jakże miłe może być. Czas pojechać dalej, wsiadajcie więc na jednoślad i jedźcie zobaczyć fontannę w Ogrodzie Saskim. Koniecznie wrzućcie do niej monetę, by znowu tam powrócić. Sceneria tego miejsca jest iście romantyczna. Rzeczywiście przypomina scenerię z filmów romantycznych. To nadal nie wszystko. Otóż, choć pogoda może nie jest najlepsza, warto wspólnie wybrać się na praską plażę Rusałka, gdzie możecie spędzić naprawdę miłe popołudnie i porozmawiać czy patrząc sobie w oczy, spędzić miło czas w milczeniu. A gdy zbliża się wieczór, czas wybrać się na rynek Starego Miasta i pospacerować.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Skoro już wiecie, że wypożyczenie roweru w Warszawie jest łatwe i tanie, a także, że jest wiele miejsc w iście romantycznym stylu, to czas dowiedzieć się jeszcze więcej na temat organizacji tego romantycznego wieczoru. Na pewno powinniście się jeszcze wybrać na wspólny obiad bądź też kolację. Restauracji w stolicy jest sporo, tyle tylko, że w tych lepszych często jest wielu gości, a to oznacza, że ciężko ot tak sobie wejść i liczyć, że stolik będzie wolny. Na pewno należy wcześniej go zarezerwować. Warto też pomyśleć o kwiatach dla ukochanej. Jednak możecie je wręczyć już na początku wycieczki, by partnerka mogła zostawić bukiet w pokoju hotelowym. A skoro o hotelu mowa to również pokój musicie zarezerwować wcześniej. Polecamy Wam choćby hotel, gdzie jest SPA. Dzięki temu będziecie mogli zrelaksować się jeszcze bardziej po całym dniu zwiedzenia.

Wygoda i nic na ostatnią chwilę

Wygoda rzecz ważna. Dlatego też pamiętajcie, aby zadbać o odpowiedni strój. Koniecznie powinny być to ubrania, które nie utrudniają ruchów, choćby podczas jazdy na rowerze, ale też trzeba wybrać właściwe obuwie. Wiadomo, że pogoda może nie dopisywać i aby nie zepsuła Wam planów należy też przygotować kurtkę przeciwdeszczową. Oczywiście warto też zabrać reprezentacyjne czy wieczorowe ubranie i potem przebrać się w hotelu, a następnie już pójść na romantyczną kolację. Wtedy już wieczorowy dress code jak najbardziej obowiązuje. Trzeba jeszcze zabrać zapał, dobre chęci i jeszcze więcej dobrego humoru, a wyjazd uda się na 100%.

/artykuł sponsorowany/

Reklama