Jak wzmocnić paznokcie na jesień?

Mocne, zdrowe paznokcie są wskaźnikiem dobrego zdrowia. Niestety w okresach obniżonej odporności – takich jak jesień- często możemy zauważyć, że kondycja paznokci spada. Objawia się to ich rozdwajaniem, nadmiernym łamaniem, mało atrakcyjnym wyglądem. Dobra wiadomość jest jednak taka, że są proste sposoby, aby skutecznie wzmocnić płytkę paznokcia. Oto kilka wskazówek, których możesz wykorzystać, aby szybko wzmocnić swoje paznokcie na jesień.

Suplementuj biotynę

Biotyna (znana również jako witamina H i witamina B-7) jest jedną z witamin z grupy B. Ponieważ jest rozpuszczalna w wodzie, nie jest magazynowana przez organizm. Oznacza to, że musisz zadbać o jej codzienne dostarczanie w odpowiedniej dawce do organizmu. Możesz to zrobić, wzbogacając swój jadłospis o produkty w nią bogate (np. sardynki, gotowane jajka i rośliny strączkowe) lub sięgając po suplementy diety. Pamiętaj też, że biotyna dostępna jest nie tylko w tabletkach. „Suplementować” pomogą ci ją więc nie tylko tabletki, ale także niemal każda odżywka do paznokci dostępna na tagomago.pl/collections/makijaz-paznokcie-odzywki-do-paznokci. Preparaty zawierające biotynę będą chronić płytkę przed rozdwajaniem się i niszczeniem. Regularne ich nakładanie sprawi, że paznokcie staną się mocne, zdrowe i odporne na pękanie.

Codziennie nakładaj olejek do skórek

Jesień równoznaczna jest z pogorszeniem się pogody. Zimny wiatr i niesie temperatury przeplatane z przebywaniem w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach negatywnie wpływają na skórę, również tą wokół paznokci. Niesprzyjające jesienne warunki sprawiają, że skórki przy paznokciach są odwodnione i postrzępione, a to może prowadzić do uszkodzenia łożyska i infekcji. To, dlatego jesienią musisz zadbać o właściwe nawodnienie skórek. Pomoże ci w tym specjalny olejek, który będziesz w niecodziennie wcierać. W jego składzie znajdziesz kwasy tłuszczowe i witaminy, które odżywiają paznokcie i wypełniają wszelkie mikropęknięcia na skórze. Nie zapominaj też o codziennym kremowaniu dłoni. Intensywnie nawilżający krem będzie również pozytywnie działał skóry wokół paznokci i je same.

Uważaj na środki dezynfekcji rąk

Obecnie środki do dezynfekcji rąk spotkać można wszędzie. O ich użycie jesteśmy proszeni przed wejściem do sklepu, urzędu, siłowni, kina czy w inne miejsce publiczne.  Pamiętaj jednak, że środki do dezynfekcji rąk są zazwyczaj tworzone na bazie alkoholu, przez to ciągłe ich nakładanie może wysuszyć paznokcie i sprawić, że staną się bardzo kruche. Jeśli musisz użyć środka do dezynfekcji rąk, staraj się nie nakładać go na paznokcie, nie przesadzaj też z jego ilością.

Zadbaj o dietę

Jesienią o zdrowe paznokcie zadbasz też, poprzez właściwą dietę. Niedobory witamin bowiem bardzo szybko uwidocznią się na płytce, która stanie się łamliwa, rozdwajając się, będzie wolniej rosnąć – wystąpić mogą też na niej przebarwienia. Jesienią upewnij się więc, że spożywasz wystarczającą ilość białka i wapnia, które mają promować zdrowie paznokci. Nie zapominaj też o spożywaniu pokarmów bogatych w biotynę i kolagen.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.