Jak wybrać wałek do malowania?

Malowanie ścian i sufitów to jedno z prostszych zadań. Niestety, amatorzy domowych remontów zwykle większą uwagę przykładają do wyboru koloru farby niż akcesoriów, które pomogą ją nanieść w wybrane miejsce. Mimo że przecież końcowy efekt w dużej mierze zależy od tego, jaki wybierzemy wałek do malowania.

Pozorna prostota

Na pierwszy rzut oka, akcesoria do malowania nie wydają się nadrzędne. Jednak praktyka pokazuje, że jest dokładnie odwrotnie. Zbyt mały wałek do malowania dużych powierzchni oznacza żmudną, mało satysfakcjonującą pracę. Poszczególne modele mogą się różnić pomiędzy sobą szerokością oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Wszystkie parametry należy dobrać do rodzaju farby oraz powierzchni, jaka ma zostać pomalowana. Dobry wałek pozwala na mniejsze zużycie farby. Dzięki niemu uniknie się zachlapań, smug i nieestetycznych zacieków. Ściany będą dokładniej pokryte farbą bez konieczności nakładania dodatkowej warstwy.

Idealne krycie

Wałek do malowania może mieć końcówkę, wykonaną z różnych materiałów. Zwykle producenci polecają konkretny materiał do określonej powierzchni. Wałki welurowe uchodzą za idealne do wielkich powierzchni a te, wykonane z mikrofibry lepiej sprawdzają się przy farbach wodnorozcieńczalnych. Czy istnieje wałek, który można zastosować do każdego typu powierzchni? Warto poszukać takiego, któremu niewiele brakuje do ideału. Wałek niekapek Easy Paint Pro to wybór, który oznacza mniej sprzątania podczas remontu. Nie ma potrzeby zabezpieczania mebli i bibelotów, ponieważ specjalna nakładka z mikrofibry umożliwia czyste, precyzyjne malowanie. Doskonałe krycie daje profesjonalny efekt. Nic nie trzeba poprawiać, nie ma też konieczności stosowania kolejnej warstwy.

Wałek z akcesoriami

Producenci farb nieraz zachęcają do rozwadniania farby. Nie zawsze jest to wskazane. Jeśli inwestujemy w wałek do malowania z akcesoriami, rozwadnianie nie jest dobrym pomysłem. Dzięki temu dobry sprzęt zachowa swoje właściwości niekapiące. Malowanie powierzchni to nie tylko gładka ściana, ale także różne zakamarki. Do tych miejsc specjalnych, dedykowane są odpowiednie akcesoria. Dzięki nim wałek do malowania dotrze w okolice okna, pod sufit oraz w narożne części ściany. Z kolei, zintegrowany pojemnik na farbę oszczędza czas na schylanie się oraz napełnianie kuwety.

Kupując wałek do malowania, warto sprawdzić, w jaki sposób można go czyścić. Dzięki temu wybrany sprzęt przyda się nie tylko do jednego remontu.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.