Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

firma przeprowadzkowa

Każdego kiedyś czeka przeprowadzenie się ze starego miejsca zamieszkania, do jakiegoś innego i często bywa tak, że jest ono znacznie oddalone od tego poprzedniego. Odległość i ilość rzeczy jaką trzeba przewieźć niestety sprawiają problemy, które czasem ciężko jest samemu przeskoczyć. Z tego właśnie powodu na rynku dostępna jest opcja zatrudnienia specjalnej firmy przeprowadzkowej, która pomoże podczas przewożenia dobytku. Niestety, dużo się mówi w ostatnich czasach o wiarygodności różnych firm, przez co trzeba coraz ostrożniej je dobierać. Wybór odpowiedniej firmy jest wręcz kluczowy, bo to oni będą odpowiedzialni przez jakiś czas za nasze rzeczy. Jest kilka rzeczy, na które warto jest zwrócić szczególną uwagę. Dzięki tym kwestiom będziesz w stanie lepiej rozpoznać czy dana firma jest godna zaufania. Także, jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową?

Jak wybrać najlepszą firmę przeprowadzkową?

Aby być pewnym, że dana firma spełnia nasze oczekiwania i że jesteśmy pewni, że to im chcemy powierzyć nasz dobytek, należy zwrócić uwagę na pewne kwestie, po których można będzie poznać, czy jest to najlepsza opcja, czy jednak lepiej jest szukać dalej.

Doświadczenie

Pierwsze na co należy zwrócić uwagę jest doświadczenie danej firmy. Wiemy, że im dłużej firma działa na rynku, tym więcej zleceń ma za sobą i więcej opinii będzie miała wystawionych. Każda przeprowadzka jest inna, nie ma co temu zaprzeczać. Różne przypadki mogą się wydarzyć, z którymi nie każda firma będzie w stanie sobie poradzić. Im większe jest doświadczenie, tym wyższe szanse na to, że będą znali rozwiązanie na nietypowe sytuacje, jakie mogą się wydarzyć.

Ubezpieczenie

Warto dowiedzieć się, czy firma przeprowadzkowa jaką bierzemy pod uwagę, posiada ubezpieczenie. Jest to istotne, ponieważ wszystkie firmy transportowe mają obowiązek wykupienia OC. A to jest minimum, tego co powinni mieć. Najlepiej jest wybrać firmę, która posiada ubezpieczenie “all risk”, które chroni przed największą ilością wypadków.

Dostępność

Zwrócenie uwagi na to, w jakich godzinach jest możliwe przeprowadzenie zlecenia jest ważne. Większość klientów pracuje jednak w danych porach dnia, którymi są godziny 8-17, przez co istotne jest, aby firma była bardziej elastyczna. W obecnych czasach bardzo szczególną uwagę zwraca się na to, aby była możliwość przeprowadzania przeprowadzek w godzinach wieczornych oraz w weekendy.

Opinie

Są jednym z ważniejszych wyznaczników, które decydują o tym jaka jest firma. Może akurat firma jest polecona przez znajomych bądź rodzinę. Wtedy mamy większą pewność co do wiarygodności opinii. Jednakże nie mając takiej możliwości, warto przeszukać Internet i poczytać jak najwięcej opinii o danej firmie, aby mniej więcej móc utrzeć sobie jakieś zdanie na jej temat. Można zwrócić uwagę na jakieś specjalistyczne fora czy media społecznościowe, z których będzie można wywnioskować czy dana firma jest rzetelna.

Cena i jakość

Powszechnie już wiadomo, że nie zawsze wysoka cena będzie gwarancją bardzo dobrej jakości. Tu można wrócić do punktu wyżej, ponieważ z samych opinii można wywnioskować, czy na pewno jakość wykonywanych usług jest wysoka, czy po prostu ceny zawyżone.

Jak wybrać firmę przeprowadzkową

Podczas dokonywania wyboru można także zwrócić uwagę na to, czy dana firma jest gotowa podpisać z nami umowę. Jeżeli jednak właściciel woli zawierać umowy ustne, nie należy się w ogóle w to pchać. Jest to wystarczający powód do tego, aby sobie odpuścić usługi wykonywane przez nich.

 

Warto także sprawdzić, czy firma posiada dobrą osobowość prawną. Każda legalnie funkcjonująca firma w naszym kraju ma obowiązek być wpisaną do CEIDG, które jest Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej lub KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). W tych dwóch miejscach można znaleźć wiele informacji na temat interesujących nas firm.

 

To jak wybrać firmę przeprowadzkową może należeć do ciężkich zadań, ale wystarczy odrobina cierpliwości, aby znaleźć coś odpowiedniego. Poszukując dobrej firmy przeprowadzkowej warto zajrzeć na strony https://superprzeprowadzka.pl/transport-mebli-warszawa.html oraz https://superprzeprowadzka.pl/.

/artykuł sponsorowany/