Jak wybrać buty na szeroką stopę?

Jak wybrać buty na szeroką stopę
Nie da się ukryć, że wybór właściwego obuwia nie należy do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza jeśli szerokość stopy mimo dobranego rozmiaru uniemożliwia jego komfortowe użytkowanie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, by znaleźć świetnie wyglądające buty, nawet będąc posiadaczem dość szerokiej stopy!

Stopa stopie nierówna

Każda stopa jest inna — może wydawać się to oczywiste, jednak często zapomina się, że poza długością stopy, jej szerokość jest równie ważnym parametrem, zwłaszcza w kwestii doboru obuwia. Sprawa nieco się w tym wypadku komplikuje, ponieważ poza faktem, że szerokość może znacznie się wahać na całej długości stopy, to jeszcze wiele osób cierpi na różne dolegliwości takie jak płaskostopie lub tzw. haluksy, które dodatkowo deformują jej kształt. Na szczęście producenci obuwia coraz częściej wychodzą naprzeciw tym potrzebom klientów i wprowadzają dodatkowe warianty rozmiarów tak, by możliwie jak najwięcej osób mogło znaleźć dla siebie idealny but. Jednak jak dokonać właściwego wyboru? W końcu chodzi nie tylko o wygodę i styl, ale także o zdrowie! Podpowiadamy jak dobrać obuwie tak, by codzienne wojaże nie stały się udręką!

Tęgość ma znaczenie

Wybierając buty na szeroką stopę, warto mieć na uwadze kilka wskazówek. Przede wszystkim dobrze jest znać, chociaż orientacyjnie, tęgość, czyli parametry szerokości stopy. Chociaż składają się na nią m.in. szerokość w przedstopiu i przy pięcie, to wystarczy zwykle przyjrzeć się trójstopniowej skali stosowanej najczęściej przez producentów. Rozmiar F lub E odpowiada wąskim stopom, G – “standardowym” i wreszcie H jest umieszczane przy szerokich stopach. Skala ta bywa rozbijana na rozmiary ułamkowe, wtedy warto już dokonać bardziej szczegółowych pomiarów stopy. Trzeba zmierzyć wtedy zarówno szerokość, jak i obwód przy pięcie i przy przedstopiu, można to łatwo zrobić obrysowując stopę na kartce. Pozwoli to precyzyjniej dostosować rozmiar buta. Dobrze jest także pamiętać, że wybierając obuwie, należy brać pod uwagę grubość oraz materiał noszonej skarpetki, gdyż także to wpływa znacznie na komfort noszenia.

Buty na szeroką stopę znajdziesz na stronie: https://royalfashion.pl/

Materiał na dobre obuwie

Szczegółowa znajomość rozmiaru stopy niekoniecznie musi jednak zapewnić komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dużą rolę gra typ buta i materiał, z którego go wykonano. Przy stopie szerokiej poleca się wybieranie materiałów elastycznych, czyli przede wszystkim naturalnej skóry i zamszu. Jeśli chodzi o typ obuwia to najłatwiej dokonać wyboru latem, gdyż przewiewne, a często także łatwo wsuwane i zdejmowane sandały nie będą stanowiły większego problemu. Nieco trudniej wybrać obuwie jesienno-zimowe, gdyż zwykle takie buty są mniej elastyczne, ciasno opasają stopę i tym samym zwiększają ryzyko otarć. Niezależnie od rodzaju buta, nie warto zawsze wybierać „na oko” i tylko na szybko go przymierzyć. Zmierzenie wymiarów stopy może uchronić przed kontuzjami takimi jak zwichnięcie, otarcia, ale też bardziej długotrwałymi deformacjami. Dlatego warto zawsze poświęcić temu nieco więcej uwagi!

/artykuł sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.