Jak wybrać biżuterię ślubną?

Jak wybrać biżuterię ślubną

Przygotowanie stylizacji ślubnej to nie tylko wybór odpowiedniej sukienki. Równie istotne są dodatki, stanowiące dopełnienie kreacji. W tym artykule skupimy się na biżuterii i podpowiemy, jak ją dobrać, aby w połączeniu z sukienką stanowiła spójny, harmonijny i w konsekwencji również efektowny look. Zapraszamy do zapoznania się z naszym mini poradnikiem. 

Czym powinna charakteryzować się ślubna biżuteria? 

Biżuteria od setek lat stanowi nieodzowny element rozmaitych stylizacji, a jej odpowiedni dobór, ma znaczący wpływ na ostateczny wygląd outfitu. Zastosowanie odpowiednich, tego typu dodatków, ma ogromny wpływ na wizerunek kobiety. Biżuteria może bowiem ożywić ubiór, podkreślić charakter danej stylizacji, a także nadać jej odświętny, uroczysty lub formalny ton. Za sprawą dobrze dopasowanych dodatków, można zarówno podkreślić atuty sylwetki, ukryć jej niedoskonałości, a także zaakcentować indywidualny charakter danej osoby. Odwiedzając zatem sklep jubilerski, w celu znalezienie dla siebie idealnej biżuterii ślubnej, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na modele, które będą odpowiadały preferencjom estetycznym przyszłej panny młodej. Pomimo, że celem jej zakupu jest ślub, warto wybrać rozwiązanie, który będzie można wykorzystać również po ceremonii, np. jako dodatek do codziennych lub wieczorowych stylizacji. 

Na co zwrócić uwagę, podczas wybierania biżuterii ślubnej? 

Poszukując idealnej biżuterii ślubnej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, umożliwiających wybranie dodatku, dzięki któremu stylizacja stanie się kompletna i efektowna. Poniżej omawiamy kilka z nich: 

  • Kolor sukni ślubnej. Zdecydowanie od tego należy zacząć dobór ślubnej biżuterii. Sukienki w kolorze czystej bieli, najlepiej komponować się będą ze srebrną biżuterią lub tą, wykonaną z białego złota. Jeżeli kreacja prezentuje się w odcieniach tzw. „złamanej bieli”, to w tym wypadku warto rozważyć srebrne lub złote dodatki. Jeżeli mowa natomiast o sukni w kolorze ciemnego ecru, doskonałym uzupełnieniem stylizacji okaże się niewątpliwie złoto.
  • Dekolt w sukni ślubnej. W zależności od jego kształtu, odpowiednie mogą okazać się naszyjniki, pokaźne kolie lub same kolczyki.
  • Fason i styl. To niezwykle ważna kwestia, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, podczas wybierania odpowiedniej biżuterii ślubnej. Powinna ona odpowiadać stylowi, w jakim prezentuje się suknia, a także jej fasonowi. Istotne są również elementy ozdobne w kreacji. Jeżeli jest ich sporo, szczególnie w obrębie dekoltu, lepiej postawić na minimalistyczne modele.

Gdzie kupić efektowną biżuterię ślubną? 

Miejsce zakupu biżuterii na ślub, jest tak naprawdę uzależnione od potrzeb i preferencji przyszłej panny młodej. Jeżeli planuje wybór modelu na jedną okazję, wówczas może postawić na sklepy, oferujące dodatki z tworzywa sztucznego. Jeżeli jednak biżuteria ma być trwała i stanowić także pamiątkę z ceremonii, wówczas najlepiej wybrać tą, wykonaną z metali szlachetnych, wzbogaconą o kamienie naturalne lub syntetyczne. W celu jej zakupu, najlepiej odwiedzić sklep z biżuterią, oferujący wysokiej jakości wyroby jubilerskie, taki jak Jubiler Katowice. Oferta pracowni znajduje się pod adresem: jubioler-katowice.com i zdecydowanie warto się z nią zapoznać.  

 /artykuł sponsorowany/

Reklama