Jak w skuteczny sposób upiększyć wnętrze akwarium?

jak upiększyć wnętrze akwarium
Saltwater fish in a fish tank.

Akwarium, oprócz jego mieszkańców oraz niezbędnych akcesoriów do jego funkcjonowania powinno posiadać pewne dekoracje i ozdoby, które wpłyną po prostu na jego wygląd. Nie bez powodu, zbiornik w domu często pełni funkcje ciekawej dekoracji, która uatrakcyjnia pomieszczenie. O jakich dekoracjach do akwarium warto pomyśleć, zakładając zbiornik?

Kolorowe światło

W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę oświetlenie naszego akwarium. Kolorowe świetlówki są dobrym rozwiązaniem na uzyskanie intersującego efektu wizualnego, zwłaszcza po zmroku. W sklepach akwarystycznych można znaleźć akwariowe światło nocne, czyli świetlówki, które świecą na czerwono, zielono czy fioletowo. Takie światło jest odpowiednie po zapadnięciu zmroku, gdyż daje roślinom i zwierzętom korzystne warunki do regeneracji, a dodatkowo pięknie podkreśla walory estetyczne zbiornika.

Sztuczne dekoracje

Ozdoby wykonane ze sztucznego tworzywa są bardzo chętnie wykorzystywane w wielu akwariach. Dzieje się tak, ponieważ wybór ich rodzajów, kształtów czy kolorów jest nie do oszacowania. Na rynku można dostać zarówno figurki, sztuczne drzewka bonsai, statki, statki w butelce, groty, skamieliny, sztuczne koralowce, jak i skały i kamienie. Dekoracje takie powinny być wykonane z bezpiecznych dla wody oraz żywych stworzeń materiałów.

Sztuczne rośliny

Ciekawą propozycją dla akwarium są sztuczne rośliny, które obok roślin prawdziwych stworzą ważne oraz wizualnie ciekawe miejsce w ekosystemie podwodnym. Sztuczne rośliny potrafią doskonale wypełnić przestrzeń, którą zostawiają ich żywe odpowiedniki. Rośliny z tworzywa sztucznego są łatwe w pielęgnacji, gdyż nie trzeba ich nawozić, przycinać i nie zanieczyszczają dna akwarium martwymi szczątkami. Nie trzeba się martwić o ich wygląd, gdyż w sklepach akwarystycznych można obecnie znaleźć rośliny sztuczne, które pod wodą są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych. Rośliny sztuczne mogą również zakrywać w akwarium to, co akwarysta chce ukryć.

Ozdoby naturalne

Dekoracje z naturalnych materiałów są wręcz oczywistym wyborem do każdego zbiornika. Zaliczamy do nich korzenie, kamienie, drewno, liście, łupiny kokosa itp. Główną zaletą takich dekoracji jest ich naturalność oraz to, że świetnie komponują się w akwarium, będąc jednymi z bardziej widowiskowych elementów scenerii zbiornika. Dodatkowo, odpowiednio przygotowane elementy naturalne pełnią w akwarium rolę chociażby doskonałej kryjówki dla ryb lub miejsca na złożenie ikry.

/artykuł sponsorowany/