Jak szukać wakacji last minute w 2019 roku?

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Jak szukać wakacji last minute w 2019 roku?

Last minute – te słowa wydają się bramą do tanich wyjazdów wakacyjnych. I rzeczywiście tak jest, oferty last minute potrafią być nawet o połowę tańsze od regularnych cen. Podpowiadamy, gdzie ich szukać i kiedy najłatwiej znaleźć.

Dla kogo last minute?

Last minute nie jest dla wszystkich. To oferta skierowana do ludzi, którzy mogą wziąć urlop w dowolnym momencie i wyjechać na wakacje dosłownie z dnia na dzień, mają rezerwę finansową na taki wypadek i aktualny paszport, bo trzeba pamiętać, że dowodem osobistym możemy posługiwać się jedynie na terenie Unii Europejskiej. Ponadto last minute dobrze sprawdza się w przypadku urlopów jedno lub maksymalnie dwuosobowych. Zarezerwowanie miejsc w jednym hotelu dla większej grupy ludzi może być trudne. Last minute to zawsze niespodzianka – nie tylko nie wiemy, kiedy polecimy na wakacje, ale też dokąd. To opcja dla ludzi elastycznych, mających w sobie żyłkę podróżnika. Raczej nie poleca się takiego rozwiązania rodzinom z dziećmi, bo chociaż oferty last minute są tańsze niż standardowe, to po pierwsze w sezonie wakacyjnym jest o nie bardzo trudno, po drugie nie ma żadnej gwarancji, że uda się polecieć tam, gdzie zakładamy, że polecimy. Rodziny z dziećmi zdecydowanie nie powinny czekać do połowy lipca na konkretyzowanie planów i szukanie atrakcyjnego last minute. Bezpieczniej dla nich będzie rezerwowanie wakacji z wyprzedzeniem. Ciekawe oferty wyjazdów zagranicznych przygotowało Biuro Podróży ITAKA, rezerwacji można dokonywać już teraz.

Gdzie szukać ofert last minute na wakacje 2019?

Jest kilka sposobów na znalezienie idealnej oferty last minute. Jeśli naprawdę zależy nam na tanich i fajnych wakacjach, najlepiej wypróbować wszystkie.

– Newslettery biur podróży to nie możliwość, to konieczność. Bardzo często biura podróży, zanim ogłoszą publicznie ofertę last minute, informację o niej wysyłają do swoich subskrybentów i to oni mają największe szanse na wykupienie wymarzonych wakacji w atrakcyjnej cenie.

– Portale społecznościowe to coraz powszechniejszy kanał informacji, nie tylko dla osób prywatnych, ale też dla dużych firm. Jeśli obserwujemy biura podróży na Facebooku, warto zaznaczyć w opcjach wyświetlanie najpierw. Wtedy możemy być pewni, że informacja o obniżkach cen pojawi się na górze naszej tablicy. Dobrą opcją jest zapisanie się do grup skupiających miłośników podróży, tam też informacje o ogłoszonych last minute pojawiają się dosyć szybko.

– Aplikacje mobilne to dziś najlepszy sposób na trzymanie ręki na pulsie. Dzięki nim jesteśmy na bieżąco informowani o interesujących ofertach last minute niezależnie od tego, gdzie akurat jesteśmy. Warunkiem jest zasięg sieci internetowej.

Atrakcyjne terminy na oferty last minute

Teoretycznie biura podróży cały rok oferują wyjazdy last minute. Jednak jak w każdej branży, tak i tutaj obserwuje się pewną sezonowość. W sezonie wakacyjnym raczej trudno o last minute – te oferty z racji terminu i najlepszej pogody bywają wyprzedane do końca. Nieco inaczej jest z ofertami wakacji przed i po sezonie. Druga połowa maja i pierwsza połowa czerwca (mniej więcej do zakończenia roku szkolnego) oraz wrzesień, to czas, kiedy dużo łatwiej jest znaleźć ciekawą ofertę last minute.

Takie terminy są nieakceptowalne dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Z oczywistych powodów opuszczenie tygodnia zajęć wiąże się z koniecznością nadrabiania materiału i niepotrzebnym stresem. No i nie wszyscy nauczyciele przychylnym okiem patrzą na uczniów, którzy w ciągu roku szkolnego jeżdżą na wakacje. Dlatego te terminy zarezerwowane są do turystów bezdzietnych lub takich, którzy nie mają dzieci w wieku szkolnym. Wyjazdy przed i po sezonie są także doskonałą opcją dla emerytów, nie tylko ze względu na niższe ceny, ale też i pogodę – wyjeżdżając z w maju lub we wrześniu uda się uniknąć największych upałów w ciepłych krajach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na www.itaka.pl/last-minute/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.