Jak przedłużyć żywotność materaca?

Jak przedłużyć żywotność materaca

Odpowiednio dopasowany materac to gwarancja zdrowego, spokojnego snu. Wysokiej klasy materac to spora inwestycja, jeśli zatem chcemy, aby posłużył nam na lata, nie tracąc swoich właściwości, musimy odpowiednio o niego zadbać. O tym, jak przedłużyć żywotność materaca piszemy w przygotowanym poradniku.  

Jak przedłużyć żywotność materaca – 5 najlepszych sposobów 

  • Wietrz – wiosną i latem większość z nas wietrzy pościel na balkonie, dzięki czemu wieczorem kładąc się do łóżka, zapewniamy sobie uczucie świeżości. Podobnie powinniśmy postępować z materacem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że codzienne wynoszenie materaca na balkon może być uporczywe, dlatego podpowiadamy prostsze rozwiązanie – wystarczy, że po wstaniu z łóżka nie pościelisz od razu łóżka. Dzięki temu pozwolisz, aby materac chwilę pooddychał 
  • Odkurzaj – chcąc pozbyć się kurzu, warto raz w tygodniu odkurzyć materac odkurzaczem, a następnie zostawić na kilka godzin bez prześcieradła i pościeli. Najwygodniej odkurzać materac w momencie, gdy zmieniamy poszewki. 
  • Czyść – uwielbiasz śniadania lub poranną kawę w łóżku? Z pewnością zdarzyło Ci się wylać napój lub zabrudzić prześcieradło jedzeniem. Wydawać by się mogło, że przetarcie plamy i zmiana prześcieradła wystarczą. Niestety tego typu zabrudzenia szybko wnikają w strukturę materaca, co może prowadzić do rozwoju drobnoustrojów, czy pleśni, która, jak wiadomo, jest szkodliwa dla zdrowia. Poza szybkim reagowaniem w momencie, gdy rozlejemy coś na materac i wyczyszczeniem plamy, warto raz na jakiś czas odkazić materac. W jaki sposób? W pierwszej kolejności pozbądź się kurzu. Poza odkurzeniem materaca zmocz prześcieradło, rozłóż je na powierzchni materaca, a następnie “wytrzep” za pomocą np. trzepaczki do dywanów. Pozwól materacowi wyschnąć, a następnie posyp go sodą oczyszczoną. Pozostaw na minimum kwadrans, następnie ponownie odkurz.  
  • Unikaj wgnieceń – chcąc przedłużyć żywotność materaca, warto nie tylko dbać o jego czystość, ale i ogólną kondycję, dlatego staraj się unikać wgnieceń. Jak to zrobić, skoro w trakcie snu minimum kilkanaście razy zmieniamy pozycję? Wystarczy, że raz na miesiąc będziesz przewracać materac na drugą stronę – dzięki temu nie tylko unikniesz zmiany jego struktury i powstawania niewygodnych i nieestetycznych wgnieceń, ale i pozwolisz mu lepiej oddychać, a więc zmniejszysz ryzyko powstawania roztoczy i innych alergenów w jego wnętrzu. 
  • Ochraniaj – wietrzenie, odkurzanie, czyszczenie – wszystko to jest istotne, jednak, aby zwiększyć ochronę materaca, tym samym przedłużając jego żywotność, warto zdecydować się na zakup dodatkowego ochraniacza. Wybierając konkretny produkt, sugeruj się nie tylko rozmiarem dopasowanym do wymiarów materaca, ale i materiałem, z jakiego ochraniacz został wykonany. Najlepszą opcją będzie postawienie na tkaniny naturalne. W LaCama dostępne są ochraniacze – https://lacama.pl/ochraniacze-na-materac – dwu i trzywarstwowe o właściwościach wodoodpornych, zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza i większą higieniczność. Produkty dostępne w ofercie LaCama wykonane są z bawełny ze sprawdzonych źródeł i wyposażone w membranę wykonaną z poliuretanu – materiału odpornego między innymi na ścieranie, rozdarcia i rozciąganie. Ogromnym atutem ochraniaczy jest możliwość prania ich w temperaturze do 95 stopni – to właśnie w tylu stopniach bakterie, grzyby i inne drobnoustroje giną!  

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas rady pozwolą Ci przedłużyć żywotność materaca, zwiększając jego higieniczność, która bezpośrednio wpływa na jakość snu. Jeśli zastanawiasz się, jak przedłużyć żywotność materaca, poza zaprezentowanymi tu sprawdzonymi sposobami pamiętaj o najważniejszej kwestii – kupując materac, nie warto oszczędzać! To inwestycja na lata – decydując się na produkt lepszej jakości wykonany z materiałów i wypełniania najwyższej klasy nie tylko zyskasz większy komfort podczas odpoczynku, ale i lepiej zadbasz o zdrowie i ogólną kondycję kręgosłupa, czy mięśni, a równocześnie wyposażysz się w element łóżka, który nie straci swoich właściwości już po krótkim użytkowaniu. 

/artykuł sponsorowany/