Jak powstaje granulat do wtryskarek z tworzyw recyklingowanych?

granulat do wtryskarek z tworzyw recyklingowanych

Z roku na rok znaczenie recyklingu tworzyw sztucznych coraz bardziej wzrasta, nic więc dziwnego w tym, że granulat do wtryskarek produkowany właśnie z recyklingowanych surowców zyskuje na coraz większej popularności. Czy jego stosowanie ma jednak jakikolwiek wpływ na jakość wykonywanych z niego produktów gotowych? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Jak wygląda proces produkcji granulatu do wtryskarek?

Granulat do wtryskarek produkowany z recyklingowanych tworzyw sztucznych powstaje poprzez proces granulacji surowców. W pierwszej kolejności są one zbierane i sortowane na poszczególne rodzaje tworzyw sztucznych, a nawet kolory. Następnie poddawane są one dokładnemu czyszczeniu, aby następnie trafić do młynów, w których są one rozdrabniane. Produktem końcowym w tym przypadku może być natomiast nie tylko granulat do wtryskarek, ale także tworzywa sztuczne w formie przemiału o nieregularnych kształtach.

Jakie recyklingowane tworzywa termoplastyczne dostępne są w formie granulatu do wtryskarek?

Granulat do wtryskarek produkowany może być tak naprawdę niemal ze wszystkich recyklingowanych tworzyw termoplastycznych. W firmie BielMet z Bielska-Białej, oferującej tworzywa termoplastyczne w formie przemiałów i regranulatów znaleźć można wobec tego na przykład:

  • przemiały PP/PE o różnych kolorach oraz przemiały wykonywane z opakowań po produktach spożywczych czy też chemii gospodarczej i butelkach,
  • przemiały poprodukcyjne surowców takich jak PP TD, PP, LDPE, PP GF w różnych kolorach do wyboru,
  • granulaty do wtryskarek będące tworzywami technicznymi takimi jak PC/ABS, ABS czy też PA lub PS.

Dzięki temu granulat do wtryskarek produkowany z tworzyw recyklingowanych może być z powodzeniem wykorzystywany przez różnorodne branże.

Tworzywa recyklingowane a jakość granulatu do wtryskarek

Za zastosowaniem granulatów do wtryskarek produkowanych z recyklingowanych tworzyw przemawia nie tylko ich ekologiczność, ale także jakość, która nie odbiega od parametrów standardowego granulatu. Wszystko za sprawą tego, że podczas ich produkcji poddawane są one procesom odpylania oraz odgazowywania, a do tego przechodzą one przez specjalistyczne sita filtracyjne, które zapewniają im idealną czystość. Dodatkowo ich wszelkie wady są eliminowane również na etapie sortowania na poszczególne kolory, podczas którego wszelkie elementy mające plamki czy defekty są oddzielane od granulatu dostarczanego finalnie dla klientów. Dzięki temu granulat do wtryskarek produkowany z recyklingowanych tworzyw sztucznych, w pełni zachowuje swoje wszelkie parametry użytkowe charakterystyczne dla danego rodzaju tworzywa.

/artykuł sponsorowany/

Reklama