Jak nie dać się zaskoczyć w Black Friday?

Black Friday 2022 promocje

Już z początkiem listopada część sklepów wprowadza pierwsze promocje. Im bliżej Black Friday, tym coraz częściej atakują nas banery i reklamy internetowe ze zniżkami, w które wprost ciężko uwierzyć. Jak nie dać się zaskoczyć w Black Friday i podejmować tylko dobre decyzje?

Black Friday – co to jest?

Czarny piątek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. To tam ten dzień jest najbardziej popularny, a w sklepach pojawiają się największe tłumy. Geneza nazwy „Black Friday” nie jest wcale szczególnie pozytywna – opisuje chaos spowodowany dużą liczbą osób wybierających się na zakupy przed Bożym Narodzeniem. Termin po raz pierwszy został użyty przez policję w Filadelfii w XX wieku.

Obecnie większość sklepów wprowadza obniżki na długo przed oryginalną datą (top promocje już teraz można znaleźć np. na: https://www.mediaexpert.pl/lp,black-Friday). Black Friday to nie jedyny pełen rabatów dzień, bo po nim nadchodzi Cyber Monday – wtedy obniżki pojawiają się masowo w sklepach internetowych. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie przepadają za tłumami w galeriach handlowych oraz długim staniem w kolejkach.

Co kupić w Black Friday?

W tym roku Black Friday wypada 25 listopada. Na długo przed tą datą warto zastanowić się, co chcemy kupić. Można sporządzić tzw. „listę życzeń” i potem, kiedy będziemy już robić zakupy, twardo się jej trzymać. Wyprzedaże dotyczą wszystkiego: jedzenia, ubrań, elektroniki, książek. Najciekawsze obniżki cen zwykle można znaleźć w branży AGD. Jeśli od dłuższego czasu polujesz na laptop lub telewizor, okres Black Friday będzie świetnym momentem, aby zrealizować marzenie i cieszyć się tym sprzętem w niższej cenie. Przecenione są wtedy pralki, ekspresy do kawy, lodówki, kuchenki, odkurzacze. To i wiele więcej znajdziesz na: https://www.mediaexpert.pl/lp,black-Friday.

Black Friday i prezenty dla całej rodziny

Nie ma lepszego momentu na kupienie prezentów na mikołaja i Boże Narodzenie niż Black Friday. Najchętniej kupowana jest elektronika, ponieważ to właśnie ją można zdobyć w najlepszych cenach. Świetnym pomysłem na prezent będzie smartfon – szczególnie uraduje dziecko, które od dłuższego czasu marzy o konkretnym modelu. W Black Friday taniej można znaleźć też słuchawki. Ten prezent właściwie zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby słuchać muzyki w lepszej jakości dźwięku. Dla gracza świetnie sprawdzi się konsola, a dla dbającej o wygląd kobiety – prostownica czy suszarka.

Jak nie dać się zaskoczyć w Black Friday?

Najlepszą strategią na czarny piątek jest kupowanie tylko rzeczy, które mamy upatrzone od dłuższego czasu. Jeśli znamy wyjściową cenę, to w Black Friday łatwo będzie sprawdzić, czy obniżka rzeczywiście jest tak znaczna, jak zapewniają reklamy. Warto pamiętać, że niektóre sklepy specjalnie przed czarnym piątkiem podwyższają ceny, aby potem je obniżyć. Na tę nieuczciwą praktykę każdego roku daje się złapać wielu ludzi. 

Robiąc zakupy – zarówno stacjonarnie, jak i internetowo – koniecznie musimy panować nad emocjami i zachować zdrowy rozsądek. Jeśli wchodzimy do sklepu z zamiarem kupienia jednej, potrzebnej rzeczy, to nie dawajmy się złapać na oferty w stylu „3 w cenie 2”. Zazwyczaj przy tego typu promocjach dobieramy na siłę artykuły, które nie są nam potrzebne.

/artykuł sponsorowany/

Reklama