Jak efektywnie zarządzać flotą samochodową?

Flota pojazdów jest niezwykle istotnym elementem wielu przedsiębiorstw. Jej rozbudowywanie i skuteczne zarządzanie niejednokrotnie spędza sen z powiek właścicielom i grupom zarządzającym, niezależnie od specyfiki działalności. Zwykle jest to spowodowane faktem, że o ile początkowo zarządzanie niewielką flotą Twojej firmy w Warszawie nie stanowiło problemu, o tyle wraz z jej powiększaniem się, ilość obowiązków z nią związanych również rosła. Czas poznać sposoby na to, jak uefektywnić ten proces.

Zarządzanie flotą – czym jest?

W dzisiejszych czasach flota samochodowa często stanowi fundament całej działalności, dlatego warto o nią dobrze zadbać. Często konieczność unieruchomienia tylko jednego samochodu na kilka godzin, czy jeden dzień może spowodować spore straty dla przedsiębiorstwa. Coraz częściej auto służbowe nie jest przypisane do konkretnego pracownika, a do zadania, dlatego trzeba nad tym czuwać. Właściciele doskonale zdają sobie z tego sprawę i przykładają do tej części swojej działalności coraz większą wagę. Dobrą praktyką, a często wręcz obligatoryjnością, jest powołanie w swojej firmie osoby zarządzającej flotą tzw. fleet managera, który jest koordynatorem prac i sprawuje pieczę nad całą flotą. Nie jest to jednak jedyne, możliwe rozwiązanie.

Zarządzanie flotą – obowiązki, które warto oddelegować

Zatrudnienie fleet managera, zwłaszcza w przypadku mniejszych flot, może okazać się mniej opłacalne niż oddelegowanie całości obowiązków związanych z samochodami służbowymi w Twoim przedsiębiorstwie zewnętrznej firmie. Efektywne zarządzanie flotą stanowi połączenie wiedzy i odpowiednich narzędzi, dlatego warto zlecić to specjalistom. Niektóre tego typu firmy zajmują się zarządzaniem już nawet jednego pojazdu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu, stresu, a co również ważne, także pieniędzy.

„Nasi partnerzy mogą liczyć na szereg udogodnień, dzięki którym mogą mieć spokojną głowę. W ramach skutecznego zarządzania flotą samochodową w Warszawie oferujemy kompleksową obsługę flot na terenie Warszawy i całego kraju m.in. fachowe usługi serwisowe, czy profesjonalną obsługę techniczną pojazdów, jak również szkód komunikacyjnych. Dodatkowo dużym wsparciem dla naszych partnerów jest bezkonkurencyjny system zarządzania flotą samochodową online MOTO Flota Manager oraz całodobowy dostęp telefoniczny, mailowy oraz za pomocą aplikacji mobilnej lub systemu internetowego. Każdy klient otoczony jest również opieką indywidualnego doradcy.” – mówi specjalista MOTO Flota, firmy zajmującej się skutecznym zarządzaniem flotą samochodową od ponad 10 lat.

Zarządzanie flotą – dlaczego warto?

Zewnętrza firma zarządzająca flotą dodatkowo na swoje barki bierze wszystkie formalności związane ze służbowymi pojazdami, co jest niezwykle wygodne. Co więcej dzięki współpracy z warsztatami samochodowymi, czasem tworzącymi ogólnopolskie sieci, jest w stanie zaproponować lepsze warunki usług serwisowych. „Nasi partnerzy co miesiąc otrzymują tylko jedną fakturę zamiast szeregu pomniejszych rachunków – wszystkie naprawy i inne czynności serwisowe rozliczane są bezgotówkowo. Na dodatek same koszty związane z obsługą floty są o wiele mniejsze.” – dodaje.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.