Jak działa laser do depilacji?

Jak działa laser do depilacji
Depilacja laserowa to marzenie wielu kobiet, które marzą o gładkim ciele. Zabieg ten pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu, który spędzamy na standardowej depilacji za pomocą zwykłej maszynki do golenia. Nie powoduje również podrażnień, które dotykają szczególnie osób ze skórą bardzo wrażliwą. Zabieg depilacji laserowej to tak naprawdę inwestycja, która pozwala nam cieszyć się estetycznym ciałem. W poniższym artykule rozwiejemy największe wątpliwości dotyczące tego rodzaju zabiegu.

Czy laser do depilacji jest bezpieczny?

Promienie wiązki laserowej emitowanej przez laser DepiLéa do depilacji

są całkowicie bezpieczne dla naszego naskórka, ponieważ nie naruszają jego ciągłości, dzięki czemu nie występują trwałe podrażnienia. Dodatkowo laser działa jedynie na mieszki włosowe i bezpośrednio się ich pozbywa. Nie powoduje ryzyka nawet wykonany w  najbardziej delikatnych obszarach ciała.

Niestety nie można zapewnić nikogo o tym, że zabieg będzie bezbolesny. Jest to spowodowane indywidualnym progiem bólu każdej osoby, dlatego warto wcześniej sprawdzić to na mniejszym obszarze skóry i przygotować się na ewentualny dyskomfort. Większość osób nie odczuwa jednak nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Prawdopodobnie w każdym salonie świadczącym taką usługę można poprosić specjalistę o użycie maści znieczulającej, która zniweluje ból.

Jaka jest skuteczność i efektywność depilacji laserowej?

Efekty jakie daje depilacja laserowa oraz czas, przez który się utrzymują, zależą od sprzętu jaki został użyty do zabiegu. Na rynku są dostępne depilatory laserowe o różnej skuteczności, której rozbieżność waha się w zależności od maszyny od 20 do nawet 99%. Warto przed zabiegiem sprawdzić jakie certyfikacje posiada laser używany przez studio, które wybraliśmy. Pozwoli to oszacować efekty i zbliżony czas trwałości zabiegu.

Na skuteczność ma wpływ również ilość zabiegów jaka została wykonana. Dla każdej osoby dopasowuje się ją indywidualnie w zależności od struktury i grubości włosa oraz trwałości jego mieszka. Średnia ilość zabiegów dla przeciętnej osoby to około 5. Należy też pamiętać, że laser do depilacji osiąga zdecydowanie większą skuteczność w przypadku włosów ciemnych. Nowoczesne technologie pozwalają na coraz większą efektywność w usuwaniu jasnego owłosienia, jednak należy uzbroić się w cierpliwość i przygotować na większą ilość zabiegów.

Depilacja laserowa może się często okazać lekarstwem na różnego rodzaju problemy skórne. Wiele z nich jest spowodowane podrażnieniami oraz zakażeniami jakie powstają przy goleniu zwykłą maszynką ręczną. Bardzo często występującym problemem jest wrastanie włosków które sprawia ból i dyskomfort oraz powoduje stany zapalne na skórze.

 

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

W przypadku każdego zabiegu musimy nastawić się na otrzymanie listy rzeczy, które sprawią, że nie będziemy mogli wykonać zabiegu. Jednym z najważniejszych przeciwwskazań jest ciąża. Kobiety ciężarne nie powinny poddawać się wielu zabiegów, szczególnie tym związanym z użyciem lasera. Dodatkowo nie powinno się stosować tego rodzaju depilacji, gdy posiadamy opaleniznę. Skóra jest wówczas bardziej podatna na podrażnienia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.