Jak dopasować narożnik do wystroju salonu?

Jak dopasować narożnik do wystroju salonu

Salon to nie tylko reprezentacyjna część domu lub mieszkania. To w tym pomieszczeniu spędzamy czas z rodziną, tu odbywają się przyjęcia czy wieczorne spotkania w kameralnym gronie. Dopracowany wystrój salonu stanowić będzie idealne tło dla wspólnych chwil z bliskimi. Warto więc zadbać o to, by każdy jego element wzbudzał zachwyt. Szczególną uwagę należy poświęcić odpowiedniemu doborowi narożnika. Jak wybrać ten mebel, by umiejętnie wpleść go w aranżację salonu?

Jak wybrać narożnik do salonu? O tym musisz pamiętać

Wybierając meble do reprezentacyjnych części mieszkania, poświęcamy szczególną uwagę ich wyglądowi. Podejście to jest jak najbardziej zrozumiałe – chcemy w końcu uczynić te miejsca wizytówką domu, przestrzeniami, w których bez ograniczeń możemy wyrazić swój styl i upodobania estetyczne. Należy jednak pamiętać, że ładny wygląd nie powinien być jedynym argumentem za zakupem mebla. Istotna jest przede wszystkim jakość wykonania. Dlaczego?

Wybór narożnika do salonu – jakość to podstawa

Jeśli Ty i Twoja rodzina lubicie spędzać czas w salonie, z pewnością często będziecie korzystać z narożnika. Intensywna eksploatacja mebla może jednak dość szybko dać się we znaki. Jeśli tkanina obicia nie będzie wystarczająco wytrzymała, na jego powierzchni mogą pojawiać się zaciągnięcia, przetarcia czy nawet pęknięcia materiału. Upewnij się zatem, że kupowany przez Ciebie model odznacza się wysoką jakością wykonania. Zwróć uwagę na takie parametry jak odporność na ścieranie czy gramatura. Jeżeli wychowujesz dzieci lub w Twoim domu przebywają zwierzęta, możesz potrzebować narożnika o obiciu wykonanym ze szczególnie trwałej, a przy tym wodo- i plamoodpornej tkaniny. Bogaty wybór narożników wysokiej jakości znajdziesz w asortymencie Galerii Wnętrz Domar.

Narożnik do salonu – jak dopasować mebel do żywiołowego wystroju pomieszczenia?

Narożniki i sofy do salonu to w większości mieszkań najważniejszy funkcjonalny element pomieszczeń – to właśnie ten mebel przyciąga najwięcej spojrzeń. Jeśli chcesz zachować spójność wystroju, musisz dobrać go aranżacji. Lubujesz się w nowoczesnych wnętrzach i zależy Ci na wyrazistym efekcie? Postaw na narożnik w intensywnym, oryginalnym kolorze. Taki mebel stanie się najważniejszym punktem salonu, jeśli będą otaczać go takie barwy jak biel, czerń lub dowolny odcień z całej gamy szarości. Narożnik w energetycznym kolorze możesz również wkomponować w wystrój, w którym występują już intensywne kolory. Takie zestawienie pozwoli uzyskać efekt przestrzeni pełnej życia, takiej, w której nie sposób się nudzić.

Chcesz uczynić salon idealnym miejscem wypoczynku? Sprawdź, jaki narożnik wybrać

Jeśli wolisz bardziej przytulne aranżacje i subtelne zestawienia, wybierz narożnik w jednej z barw neutralnych. Świetnie sprawdzą się tu modele z aksamitnymi, przyjemnymi w dotyku obiciami. Podkreśl ciepły, przytulny charakter wnętrza dodatkami w postaci pledu z grubym splotem lub dużych, miękkich poduszek. Tak prezentujący się mebel nie tylko stanie się Twoim ulubionym miejscem wypoczynku, lecz także stanowić będzie ozdobę salonu, obok której żaden odwiedzający nie przejdzie obojętnie.

/artykuł sponsorowany/