Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Jak dobrać rozmiar biustonosza

Biustonosze dla kobiet miewają różne rozmiary. Każda z nas jest inna, ma inna budowę, więc jest to całkiem naturalne. Niby każda z nas wie, jak ważne jest, aby biustonosz był dobrze dobrany do naszych piersi. W praktyce, w przypadku biustonosza możesz trafić na zły rozmiar. O tym, że np. biustonosz rozmiar L nie jest odpowiedni, świadczy to, że jest on za luźny, za ciasny czy zbyt ściśle przylega do ciała. Jeśli dobierzesz zły rozmiar to oznacza również, że nawet ramiączka nie będą pomocne. Często wybieramy biustonosz tak, aby był estetyczny, miał przyjemny materiał, a zapominamy, że sam rozmiar biustonosza jest tym, o czym naprawdę należy pamiętać. Co oznacza rozmiar miseczek? Czym jest obwód? Jak dokonywać pomiar biustu? Dlaczego centymetr powinien być twoim przyjacielem?

Biust zdrowy na przyszłość, czyli dlaczego warto dobrać biustonosz?

Dobry biustonosz wpływa na naszą sylwetkę, zdrowie, komfort psychiczny. Wiele kobiet zapomina, że dobranie właściwego rozmiaru jest niezwykle istotne dla nas, z wielu powodów. Po pierwsze, w dobrym biustonoszu, piersi wyglądają pięknie, estetycznie i właściwie. Nic nie powinno wypływać, wszystko powinno być właściwie uniesione.

Po drugie, biustonosz odpowiada za nasze zdrowie. Źle dobrany sprawi, że mogą się pojawić np. bóle pleców, bóle karku, problemy gastryczne czy zgaga.

Po trzecie, stanik ma bezpośredni wpływ na naszą sylwetkę. Wspomaga on bowiem trzymanie przez nas prawidłowej sylwetki. Jeśli jest niedopasowany, możemy się zbytnio pochylać, garbić, nasze piersi mogą uciekać spod biustonosza.

I po czwarte, dobrze dobrany biustonosz, zapewnia komfort i wygodę. Wyobraź sobie, że źle opięte ramiączka wrzynają się w skórę, ciasny pas obwodu odparza skórę, fiszbiny wbijają w skórę. Nieprawidłowo dobrany, biustonosz może powodować dyskomfort, ból, rany, zaczerwienienia.

Mierzenie w obwodzie i wielkość miseczki czyli jak zmierzyć się w biuście?

No dobrze… Jaki zatem jest ten właściwy biustonosz? Zwróciłaś na pewno uwagę, że staniki mają oznaczenia liczby i litery. Liczba to obwód biustonosza, a litera – rozmiar miseczki. Teraz musisz sobie uświadomić, że ramiączka to jedynie dodatek. Najważniejszy jest właśnie obwód biustu i rozmiar miseczek.

Żeby znaleźć właściwy biustonosz, zmierz się nago lub w delikatnym, miękkim staniku. Najpierw mierzysz obwód. Miarą krawiecka powinnaś zmierzyć obwód pod biustem. Co ważne – pamiętaj, że nie chodzi o obwód talii!

Centymetr przyłóż delikatnie pod biustem. Jeśli robisz to w staniku, zmierz obwód pod biustem z przodu. Ważne jest to, abyś lekko ścisnęła centymetr, ale nie tak, aby zabrakło ci tchu. Istotne, aby miarka była na tej samej wysokości z przodu i na plecach. Gdy już masz wynik pomiaru, musisz go zaniżyć w dół o ok 5cm. Jeśli wyszło ci np. 78, prawdopodobnym rozmiarem będzie 75 lub 70.

Teraz przechodzimy do miseczki. Pomiar rób w miękkim biustonoszu, a przy tej czynności, pochyl się lekko do przodu. Zmierz piersi w najszerszym miejscu, na wysokości brodawek. Miarka powinna przylegać do twojego ciała, ale nie powinna go opinać. Zapisz wynik.

Gdy masz już oba wyniki, przyda ci się tabela rozmiarów, gdzie znajdziesz właściwa dla siebie wartość.

Pamiętaj także, że różnica rozmiarów może wynikać z innej budowy ciała. Przede wszystkim, jeśli wydaje ci się, że nosisz biustonosz rozmiar l, mierz także zbliżone rozmiary w sklepie. Z biegiem czasu także się zmieniamy – chudniemy, przybieramy na wadze – zatem rozmiar raz ustalony nie jest dany nam na zawsze.

Dopasowanie do ramion, haftki i inne elementy do zapewnienia komfortu

W przypadku dobrze dobranego biustonosza, wiele kobiet pyta „a co z haftkami?” To, czy zapinać biustonosz na najdalszą, środkową czy najdalszą haftkę, wydaje się sprawą istotną. W tej materii, pamiętaj o swoim komforcie, a także o tym, że biustonosz z czasem się rozciąga. Dlatego dobrą praktyką, jest zapinanie go na najbardziej skrajna haftkę.

O wiele istotniejsze są natomiast ramiączka. Maja one wspomóc prawidłowe ułożenie piersi. Istotna zasada wskazuje, że ramiączka możesz dopasować tak bardzo, aby po pierwsze, nie wrzynały się one w skórę, a po drugie, nie sprawiały, że biustonosz ułoży się w łódeczkę. Właściwie ustawione ramiączka sprawiają, że obwód biustonosza jest ułożony mniej więcej linii prostej, prostopadle do kręgosłupa.

Jeśli zależy ci na dobraniu właściwego biustonosza, warto udać się do sklepu lub profesjonalnej brafitterki, która pomoże ci w znalezieniu odpowiedniego rozmiaru.

/artykuł sponsorowany/

Reklama