Jak dobrać odpowiednią odzież medyczną do praktyk w szpitalu?

odzież medyczna do szpitalu

Mogłoby się wydawać, że strój to ostatnia rzecz o jaką martwią się studentki czy studentki kierunków medycznych. Wakacyjne praktyki, czy praca w szpitalu w czasie studiów, to przede wszystkim czas, w czasie którego mają się kształcić i zdobywać nowe doświadczenia – jest już on wystarczająco stresujący. Nie można jednak zapomnieć o tym, że to właśnie wtedy mamy pierwszy kontakt z pacjentem i lekarzami. Jak odpowiednio się ubrać na praktyki studenckie aby czuć się komfortowo i dobrze prezentować?

Ważne aspekty w naszym ubiorze

Co prawda nie ma konkretnych wymogów jeżeli chodzi o dress code na oddziale. Wyjątkiem są te oddziały, na których o określonym ubiorze jest mowa w regulaminie. Przy wyborze odpowiedniej odzieży medycznej należy kierować się wygodą i funkcjonalnością. Dobrze dobrany strój to gwarancja wygody, ale także wpływa on na postrzeganie nas przez pacjentów i personel medyczny.

Przeczytaj także : Dyżur w szpitalu – jak go przetrwać

Jak odpowiednio ubrać się do praktyk w szpitalu?

 

Szpital to kilku lub nawet kilkunastogodzinne zmiany, podczas których trzeba być przygotowanym na najróżniejsze sytuacje. Dodatkowe zamartwianie się o to, czy nasze spodnie się nie przetarły lub czy nic mi nigdzie nie wystaje, dolewają tylko oliwy do ognia. Odzież medyczna i odpowiednie obuwie to jedne z najważniejszych aspektów dotyczących komfortu w pracy.

Przy wyborze ubrania medycznego należy zwrócić na tkaninę, która powinna być przewiewna i oddychająca oraz nie powinna krępować naszych ruchów. Strój, który będzie odporny na zagniecenia, będzie również bardziej estetyczny.

Kolejnym istotnym elementem jest dopasowanie stroju do sylwetki, czyli rozmiar i krój. Przed kupnem odzieży medycznej dokładniej zmierz dokładnie obwód klatki piersiowej, pasa i bioder. Jeżeli natomiast przymierzasz ją stacjonarnie, zrób kilk przysiadów czy podskoków, aby zobaczyć, czy zapewnia ci ona swobodę. Dobrze sprawdzają się spodnie z wyższym stanem, które nie będą się zsuwać podczas wymagających ruchów. Natomiast odpowiednio dobrana bluzka medyczna to taka, która posiada nie za głęboki dekolt – powinnaś się w niej swobodnie pochylić.

Jakość tkanin to kolejny istotny element przy kupnie ubrania medycznego. Im lepsza jakość tym dłuższy okres używania odzieży. Warto więc zainwestować w taki strój, ponieważ to inwestycja nawet na lata.

A co z fartuchami?

Zasady są podobne, co przy wyborze scrubsów, czyli bluzy i spodni medycznych. Najważniejsza jest tkanina – fartuch ma być przewiewny i nie krępować naszych ruchów. Jeżeli chodzi o ich fason, to wybór jest ogromny. Wszystko zależy od tego, na czym Ci najbardziej zależy – estetyce, kieszeniach czy może ozdobach?

Funkcjonalność i kolor odzieży medycznej

Funkcjonalność i kolor odzieży medycznej

Przy wyborze fartucha bądź scrubsów zwróć uwagę na funkcjonalne elementy, jak kieszenie na zamek, w których można schować wartościowe przedmioty bez ryzyka ich wypadnięcia. Jeżeli chodzi o kolor ubioru podczas praktyk studenckich, to nie ma on znaczenia. Możesz wybrać scrubs w swoim ulubionym kolorze czy lubianym przez siebie wzorze, jak kwiatki, pieski czy kropki. Kolorowe stroje medyczne są coraz bardziej popularne, co cieszy oko nie tylko nas samych czy współpracowników, ale również tych najmłodszych pacjentów.

Źródło: rymki.com – producent odzieży medycznej.

/artykuł zewnętrzny/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.