Jak dbać o zdrowie w szybkim tempie warszawskiego życia?

Jak dbać o zdrowie w szybkim tempie warszawskiego życia
Stres w pracy, jedzenie w biegu i zarywanie nocy to codzienność wielu z nas, niezbędna, by nadążyć za szybkim tempem życia w wielkim mieście. Utrzymywanie takiego stylu życia przez długi czas może jednak okazać się katastrofalne w skutkach dla zdrowia i samopoczucia. Co zrobić, by w prosty i przystępny sposób zmienić codzienne nawyki na zdrowsze?

Żyjemy w czasach, gdy choroby, które przed stu laty bywały rzadkością, obecnie spowszedniały na tyle, że zyskały miano chorób cywilizacyjnych. Zaliczamy do nich między innymi cukrzycę, choroby układu krążenia, w tym nadciśnienie, schorzenia przewodu pokarmowego, jak również różnego rodzaju niedyspozycje psychiczne. Mianem chorób cywilizacyjnych określa się także nowotwory, na których występowanie w sposób istotny wpływają niezdrowe nawyki

Złe nawyki kontra zdrowie

Wielkomiejski tryb życia w dużej mierze sprzyja rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Wśród czynników ryzyka znajduje się siedzący tryb życia, niski poziom aktywności ruchowej, źle zbilansowana dieta oparta o produkty wysoko przetworzone, używki takie jak kawa, papierosy czy alkohol oraz niedobory snu i funkcjonowanie w warunkach stresu. Brzmi znajomo? Codzienności większości z nas towarzyszą przynajmniej niektóre, a nierzadko większość z wymienionych. Jeśli czynniki te mają charakter długotrwały, regularny i nie są kontrowane pozytywnymi zmianami stylu życia, możemy być pewni, że w przyszłości ich efektem będzie rozwój przynajmniej jednego, bardzo poważnego schorzenia.

Mała zmiana – duży efekt

Na szczęście chorobom cywilizacyjnym można stosunkowo łatwo zapobiec. Bez leków czy innych środków wspomagających, wystarczy wprowadzić pozytywne i często drobne zmiany do codziennej rutyny. Warto zacząć od podstawowej, regularnej aktywności fizycznej pod postacią spacerów lub korzystania ze środków transportu, które wymuszają więcej ruchu. Już 10 tys. kroków dziennie wystarczy, by skutecznie zminimalizować ryzyko chorób cywilizacyjnych, Kolejną kwestą jest zadbanie o dobry sen i normalizację rytmu dobowego – mowa przede wszystkim o kładzeniu się spać i wstawaniu o podobnych porach, również w dni wolne. Kolejną kwestią jest całkowita rezygnacja lub co najmniej redukcja używek. Warto pomyśleć o rzuceniu papierosów, ograniczeniu spożycia alkoholu wyłącznie do spotkań towarzyskich czy zamiany przynajmniej jednej filiżanki kawy dziennie na bogatą w polifenole zieloną herbatę.

Zdrowe żywienie może być proste

Ogromnie istotne jest także zadbanie o właściwą dietę, co w warunkach intensywnego trybu życia może być wyzwaniem, Często brakuje nam czasu na przygotowanie pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków, wiec ratujemy się niezdrowymi „gotowcami” bogatymi w cukier i sól. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny dostarczany pod same drzwi. To niezwykle wygodny i prosty sposób na zapewnienie sobie odpowiednio zbilansowanych posiłków, które w zdrowy sposób zaspokoją głód. Zdrowy i smaczny catering dietetyczny w Warszawie dostarcza http://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-warszawa/, dostępny w kilku odmianach o zróżnicowanej kaloryczności. Do dyspozycji jest m.in. dieta dla sportowców, osób chcących zredukować masę ciała czy nietolerujących glutenu lub nabiału.

Posiłki tego rodzaju są dostarczane pod drzwi we wczesnych godzinach porannych w praktycznych pudełkach nadających się do szybkiego odgrzania. W zestawie dziennym poza trzema daniami głównymi znajdują się również zdrowe przekąski, co skutecznie chroni przed podjadaniem. Jeśli więc szukasz łatwego sposobu na zmianę niezdrowych nawyków, catering dietetyczny to świetny punkt wyjścia.

/artykuł zewnętrzny/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.