Jak dbać o włosy wysokoporowate?

Jak dbać o włosy wysokoporowate

Włosy wysokoporowate uchodzą za najbardziej wymagający typ włosów. Uspokajamy jednak zmartwione tym właścicielki tego rodzaju pasm — w wielu przypadkach porowatość włosów można obniżyć poprzez wprowadzenie odpowiedniej strategii pielęgnacyjne. Jednak nawet jeśli troska o pasma nie wpłynie na zmianę porowatości, z pewnością sprawi, że będą one wyglądać znacznie lepiej. Sprawdź, czym charakteryzują się włosy wysokoporowate i jak je rozpoznać, a także dowiedz się, jak dobrać pielęgnację, która będzie im służyć.

Czym charakteryzują się włosy wysokoporowate?

Wysoka porowatość włosów informuje o tym, że łuski włosa pozostają mocno odchylone od jego łodygi. Właścicielki włosów wysokoporowatych często narzekają na ich kondycję. Ten typ włosów dosyć łatwo się puszy i wysusza, zwykle wyglądają one na matowe, zniszczone i pozbawione życia. Ich struktura jest dosyć słaba, przez co często zauważa się na nich rozdwojone końcówki lub urwane na długości łodygi. Włosy wysokoporowate są bardzo podatne na stylizację, szybko chłoną wodę, ale i bardzo szybko wysychają.

Wysoka porowatość włosów może być uwarunkowana genetycznie, ale może być też rezultatem braku delikatności i stosowania nieprawidłowej pielęgnacji. Wśród rzeczy, które mogą przyczynić się do zwiększenia porowatości, można wymienić na przykład szybkie i mocne pocieranie mokrych włosów szorstkim ręcznikiem, rozjaśnianie i farbowanie lub używanie akcesoriów do włosów wykonanych z twardych, chropowatych materiałów. U niektórych osób mogą występować dwie porowatości włosów jednocześnie — nowsze włosy, znajdujące się bliżej głowy, są na przykład średnioporowate, a końcówki wykazują cechy typowe dla wysokiej porowatości.

Kosmetyki do włosów wysokoporowatych — co je charakteryzuje?

Dbanie o włosy wysokoporowate nie musi być trudne — dla zauważenia poprawy często wystarczą wyłącznie odpowiednio dobrane kosmetyki. Mowa tu przede wszystkim o odżywkach i maskach do włosów. Włosy wysokoporowate lubią produkty o bogatych składach, pełnych potrzebnych im składników odżywczych, pielęgnujących i regenerujących. W recepturach wielu masek znaleźć można także substancje pozwalające na tymczasowe wypełnienie ubytków w strukturze wrażliwych pasm i czyniące je bardziej elastycznymi i silniejszymi. Produkt dedykowane włosom wysokoporowatym można znaleźć na przykład w ofercie renomowanej marki Anwen, na stronie https://sklepanwen.pl/kategoria/kosmetyki-do-wlosow-wysokoporowatych.

Zabiegi i codzienna pielęgnacja — jak dbać o włosy wysokoporowate?

Pielęgnując włosy wysokoporowate, uważaj na szampony z silnymi detergentami (SLS/SLES), które mogłyby przyspieszać utratę nawilżenia w strukturze pasm. Rozczesując włosy, rób to delikatnie, a przed użyciem szczotki postaraj się rozplątać większe kołtuny palcami. Zrezygnuj z szorstkich czepków i gumek do włosów, a zamiast tego postaw na gładkie materiały, takie jak jedwab czy bawełna o drobnym splocie. Spróbuj wprowadzić do swojej pielęgnacji olejowanie włosów. Ten zabieg pozwoli dostarczyć pasmom cennych składników odżywczych oraz uczyni je miękkimi, elastycznymi i wygładzonymi.

/artykuł sponsorowany/