Jak bezpiecznie wynająć samochód w Warszawie

Warszawa to duże miasto, dlatego przemieszczanie się po nim bez samochodu może okazać się problematyczne. Na szczęście nie brakuje tam wypożyczalni, które oferują wynajem krótko- i długoterminowy. A z usług jakiej firmy warto skorzystać, by bezpiecznie wynająć auto w Warszawie?

Wypożyczalnia samochodów Warszawa

Wynajem aut w Warszawie oferuje m.in. wypozyczalnia-aut24.pl w aż 6 punktach, przy Dworcu Gdańskim, Wschodnim, lotniskach i kilku innych miejscach w stolicy. Możesz też poszukać wypożyczalni w tym mieście, korzystając z internetowych porównywarek. Jednak bez względu na to, jaką firmę wybierzesz, pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić opinie na jej temat oraz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, o których opowiemy poniżej. Zobacz, o czym musisz pamiętać, aby bezpiecznie wypożyczyć auto w Warszawie.

Warunki wynajmu auta

To bardzo ważne. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie przestudiuj jej wszystkie zapisy, dzięki temu unikniesz wielu nieprzyjemnych sytuacji. Zwróć przy tym uwagę na informacje dotyczące ewentualnych, dodatkowych kosztów, dziennego limitu kilometrów, a także tego, czy musisz oddać samochód z pełnym bakiem. Jeśli nie podróżujesz sam, sprawdź czy w ramach jednej umowy wynajęty samochód może prowadzić również inna osoba. Bardzo często, aby upoważnić osoby trzecie do korzystania z takiego auta, musisz podać dane tych osób w wypożyczalni samochodów.

Flota i wyposażenie samochodu

Nasze potrzeby mogą się znacznie różnić – niektórym wystarczy przeciętne, kompaktowe auto miejskie, innych interesują tylko ogłoszenia typu „Ford Mustang wynajem Warszawa”. Dlatego jeszcze na etapie wyboru wypożyczalni aut, należy dokładnie sprawdzić dostępne samochody. Większość wypożyczalni samochodów w Warszawie dysponuje zarówno samochodami osobowymi klasy B+, C, C+, D, jak i luksusowymi autami.

Zwróć również uwagę na dodatkowe wyposażenie samochodu. Jeśli przyjeżdżasz do Warszawy w celach turystycznych, np. na wycieczkę z rodziną, sprawdź czy do ceny wynajmu wliczone są foteliki dziecięce, bagażnik dachowy lub GPS (który w tym mieście może okazać się szczególnie przydatny).

Ubezpieczenie samochodu

To w zasadzie najważniejszy punkt. Przed wypożyczeniem samochodu w Warszawie, sprawdź, czy posiada ono pakiet niezbędnych ubezpieczeń, a także czy w razie konieczności zostanie ci dostarczone auto zastępcze. Zapytaj również o to, jak często serwisowane są samochody, a także dokładnie sprawdź stan wybranego przez siebie auta, zanim je wypożyczysz. Jeśli dokładnie sprawdzisz je pod kątem uszkodzeń i usterek jeszcze przed wynajmem, nie tylko będziesz czuć się bezpiecznie, ale również unikniesz ponoszenia ewentualnych kosztów naprawy.

Pamiętaj również, że w większości wypożyczanych samochodów obowiązuje całkowity zakaz palenia tradycyjnych i elektronicznych papierosów, a także spożywania alkoholu. Rzadko kiedy można też holować inne pojazdy, wynajętym samochodem.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.