IX Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

IX Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

Kto raz wziął udział w imprezie, ten chce na nią wracać – tak można podsumować Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Już 28 kwietnia 2018 roku w Warszawie rozegrana zostanie IX edycja turnieju, w trakcie której o tytuł Mistrza Polski powalczą dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Na Mistrzostwa zaprasza Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” i Jeronimo Martins Polska.

400 zawodników z różnych zakątków kraju, piłka i murawa. A do tego wielkie emocje, które już wkrótce będą towarzyszyć uczestnikom Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka.

Program IX Mistrzostw Polski

Sobota, 28 kwietnia 2018

09:00 – 09:20 Uroczyste otwarcie Mistrzostw    
09:30 – 14:30 Faza grupowa rozgrywek
14:30 – 15:30 Dodatkowe konkurencje dla zawodników
15:40 – 17:10 Mecze fazy pucharowej
17:10 – 17:30 Finał Mistrzostw Polski
17:50 – 18:50 Mecz pokazowy: Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci
19:10 – 20:40 Gala Finałowa

– Tu dla każdego należą się brawa, bo żeby tu się dostać trzeba po prostu potrafić grać w piłkę. Ale tak naprawdę nie nagroda się liczy, najważniejsza jest zabawa – mówi Konrad Sieracki, bramkarz Horyzontu Kołaczkowo – drużyny, która będzie bronić zdobytego w 2017 roku tytułu Mistrza Polski.

Kiedy w 2010 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa, ich organizatorzy nie przypuszczali nawet, że wkrótce impreza przerodzi się w cykliczne wydarzenie, na które czekają uczestnicy i trenerzy z całego kraju.

– Starsze dzieciaki pilnują młodszych i zachęcają je do treningów, by jak najlepiej zaprezentowały placówkę – opowiada Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”. – Bardzo ważny jest też fakt, że na naszym turnieju zawiązują się przyjaźnie nie tylko pomiędzy zawodnikami, ale także trenerami, którzy wymieniają się uwagami na temat pracy z dziećmi. Mamy sygnały, że nawiązane podczas Mistrzostw kontakty owocują odwiedzinami podopiecznych jednej placówki w innej, w czasie ferii czy wakacji. To już naprawdę jest jedna wielka piłkarska rodzina – dodaje.

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka od lat wspierają także byli reprezentanci Polski, wśród których w tym roku znaleźli się m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Marek Jóźwiak, Robert  Podoliński i Radosław Gilewicz. Dlatego na uczestników czekają nie tylko piłkarskie rozgrywki, ale również mecz pokazowy: Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci.

– Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które pokazuje dzieciom, że warto marzyć i warto wierzyć w swoje marzenia. Przykłady byłych uczestników Mistrzostw pokazują, że dzięki udziałowi w zawodach, wielu z nich otrzymuje szansę na kontynuację piłkarskiej przygody i może kiedyś założy koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski, której Biedronka również jest sponsorem – mówi Anetta Jaworska – Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

Właściciel sieci sklepów Biedronka wspiera działania Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial” już od 2011 r. W tym roku kibicuje młodym piłkarzom jako główny sponsor turnieju.

Sponsorami są firmy Cosmedica, Wratislavia-BIOdiesel i Nova. Partnerem strategicznym turnieju jest m.st. Warszawa. Głównym partnerem Mistrzostw jest Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Patronami medialnymi są TVP Sport i PAP. Turniej wspiera agencja FleishmanHillard Warsaw.

Lokalizacja: OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 11, Warszawa.

Wstęp wolny

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu FB: Hope for Mundial.

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.