IV Narodowy Kongres Żywieniowy

UDOSTĘPNIJ

IV Narodowy Kongres Żywieniowy.

Zapraszamy do udziału w IV Narodowym Kongresie Żywieniowym organizowanym przez Instytut Żywności i Żywienia, który odbędzie się w dniach 25-26 stycznia 2019 roku na Stadionie PGE Narodowym! Tematem przewodnim Kongresu będzie znalezienie odpowiedzi na pytanie: dlaczego nie udaje się powstrzymać narastania nadwagi i otyłości, szczególnie u dzieci i młodzieży. Będziemy szukali nie tylko odpowiedzi, lecz także rozwiązań tego problemu. Zajmiemy się również tematem zaburzeń odżywiania w wieku młodzieńczym, czyli bulimią i anoreksją.

✔ Ważnym elementem Kongresu będzie prezentacja przez Instytut Żywności i Żywienia zmodyfikowanej Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży.Praktyczne wskazówki, jak zachęcić dzieci i młodzież do dbania o właściwe żywienie i aktywność fizyczną, przedstawią zaproszeni eksperci – specjaliści i praktycy w dziedzinie żywienia, pediatrii i psychologii. Podpowiedzą, jak cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, zarówno w czasie dorastania, jak i w wieku dorosłym.

✔ Drugi dzień Kongresu poświęcamy wdrożeniu nauki do praktyki życia codziennego. Omawiane problemy, znalezione odpowiedzi i rozwiązania chcemy przybliżyć jak największemu gronu odbiorców. Dlatego zaplanowaliśmy szereg debat skierowanych przede wszystkim do szeroko pojętego środowiska szkolnego, czyli rodziców, nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych, realizatorów żywienia zbiorowego, pielęgniarek szkolnych, przedstawicieli kuratoriów oświaty.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONGRESU:
http://www.kongres-zywieniowy.waw.pl/index.php/program

Zapraszamy do rejestracji online! Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Kongresu  http://www.kongres-zywieniowy.waw.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.