Instalacje poprawiające prędkość Internetu LTE i 5G

Instalacje poprawiające prędkość Internetu LTE i 5G

Zbyt niska prędkość połączenia internetowego może powodować trudności z graniem w gry, oglądaniem filmów w wysokiej jakości obrazu i dźwięku a nawet ze zwykłym surfowaniem po sieci. Na szczęście istnieje sposób na tego typu niedogodności. Wystarczy, że zaopatrzymy się w specjalne instalacje poprawiające prędkość internetu LTE i 5G. W poniższym artykule szczegółowo wyjaśniamy, jak działają tego typu urządzenia.

Zbyt niska prędkość internetu? Oto legalny sposób

Wolny internet LTE a nawet 5G to problem, z którym boryka się wiele osób. Czy można go rozwiązać w sposób łatwy, bezpieczny i legalny? Okazuje się, że jak najbardziej. W tym celu należy zaopatrzyć się w specjalny wzmacniacz zasięgu. Jest to urządzenie odbiorcze, które instaluje się na zewnątrz budynku. We wzmacniaczu LTE znajdują się dwa zespole urządzenia – modem i antenę kierunkową, które razem tworzą sprawnie działający mechanizm przyczyniający się do poprawy zasięgu. Warto wskazać, że właściwie zaprogramowany wzmacniacz sygnału LTE pozwala zwiększyć moc odbieranego sygnału i skutecznie wprowadzić go do środka budynku.

Później, wewnątrz budynku sygnał LTE jest dystrybuowany za pośrednictwem routera LAN i sieci bezprzewodowej WiFi. Router jest połączony w sposób bezpośredni ze wzmacniaczem sygnału LTE, który ulokowany jest na zewnątrz budynku.

Jak wygląda transmisja sygnału?

Transmisja sygnału jest realizowana z wykorzystaniem zewnętrznego przewodu FTP. Ten sam przewód jest też odpowiedzialny za bezpieczne napięcie zasilania, które najczęściej wynosi 12, 14 lub 48V prądu stałego. Na wysokość napięcia wpływa też typ zastosowanego urządzenia. Każdy z producentów wzmacniaczy LTE stosuje nieco inne rozwiązania.

Na jaką powierzchnię wystarczy jeden wzmacniacz?

Jeden modem zewnętrzny może umożliwić nam objęcie sygnałem WiFi domu o powierzchni użytkowej wynoszącej nawet 150 metrów kwadratowych. Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż na dokładny zasięg sieci WiFi w ogromnym stopniu wpływa rodzaj konstrukcji budynku, z której go wykonano. Sygnał WiFi najefektywniej przenika w konstrukcjach drewnianych bądź lekkich konstrukcjach szkieletowych. Im strop budynku jest bardziej zbrojony, tym sygnał WiFi trudniej przenika między piętami.

O czym należy pamiętać przed zakupem wzmacniacza sygnału LTE/5G?

Zanim zdecydujemy się na zakup wzmacniacza sygnału LTE lub 5G, w pierwszej kolejności powinniśmy zweryfikować siłę sygnału. Można to zrobić wykorzystując specjalną aplikację. Kolejna sprawa to weryfikacja rodzaju złącza antenowego w naszym routerze. Najczęściej spotykane typy to SMA oraz TS9. Warto też upewnić się, że antena, którą chcemy użyć, posiada odpowiednie złącza.

Aby mieć pewność, że dany wzmacniacz będzie kompatybilny z naszym routerem, warto skontaktować się z przedstawicielami danej firmy produkującej tego typu sprzęt. Jedną z najbardziej znanych firm tego typu jest Quicknet. Szczegółowe informacje na temat jej oferty montażu anten LTE i 5G można znaleźć na https://www.qnet.com.pl/montaz-anten-lte/.

/artykuł sponsorowany/