Inauguracja Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich 2020 online

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Inauguracja Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich 2020 online

Z powodu ograniczeń dotyczących organizacji imprez, uroczysta inauguracja Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich zamiast pod pomnikiem Fryderyka Chopina, odbędzie się on-line. Począwszy od niedzieli 17 maja najznakomitsi polscy pianiści występować będą w sieci. Recitale zarejestrowane zostaną w Starej Oranżerii.

Na pierwszy koncert w Internecie zapraszamy w niedzielę, 17 maja o godz. 12:00. Transmisja będzie dostępna na Facebooku, a także na Youtube i stronie internetowej http://koncerty-chopinowskie.pl/.

Wykonawcy:
17.05 – Karol Radziwonowicz
24.05 – Aleksandra Świgut
31.05 – Bronisława Kawalla
7.06 – Piotr Pawlak
14.06 – Joanna Ławrynowicz
21.06 – Jacek Kortus
28.06-Julia Kociuban
5.07 – Maria Gabryś-Heyke


Koncerty są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu wyjątkowej przestrzeni królewskich ogrodów ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych.
Muzyczną jakość gwarantują mieszanka największych sław muzyki klasycznej, oraz młodych, uzdolnionych pianistów rozpoczynających swoją karierę.

Po raz pierwszy warszawiacy spotkali się na Koncercie Chopinowskim w roku 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Początkowo sezon koncertowy rozpoczynało wykonanie jednego z koncertów Chopina z towarzyszeniem orkiestry. W latach 70. w godzinach wieczornych organizowano dodatkowe koncerty z muzyką kompozytorów współczesnych Chopinowi. Jeszcze w latach 80. koncert późniejszy (wówczas o godz. 17.00) miał formę słowno-muzyczną, z udziałem znanych aktorów scen warszawskich recytujących poezję romantyczną.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.