„In furore – Vivaldi”- koncert z cyklu „Sounds of Art”

22 stycznia 2017 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert z cyklu „Sounds of Art” zorganizowany przez Fundację Lakmé-Art.

„In furore – Vivaldi” / Yaryna Rak, Aneta Łukaszewicz, Mirosław Feldgebel oraz The New Art Ensemble

„Sounds of Art” to harmonia sztuk. Cykl koncertów jest projektem zrodzonym z dwóch sztuk – muzyki i malarstwa. Zaciera granice między nimi, podkreśla podobieństwa i pokazuje, w jaki sposób mogą one ze sobą harmonijnie współpracować. Dlatego też inauguracja „Sounds of Art” zbiegła się z otwarciem nowej Galerii Sztuki Dawnej w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Projekt ma również wymiar edukacyjny. Fundacja Lakmé-Art zaprosiła do projektu najlepszych muzyków z kraju i zagranicy, a także młodych artystów. Stojąc u progu swojej kariery, mają oni szansę na rozwój sceniczny i artystyczny poprzez  pracę z wybitnymi muzykami.
 
Solistki Yaryna Rak (sopran) i Aneta Łukaszewicz (mezzosopran) wraz z Mirosławem Feldgebelem (klawesyn) i zespołem The New Art Ensemble, zaprezentują mistrzowskie wykonania utworów wybitnego kompozytora baroku – Antonio Vivaldiego.

W repertuarze znajdą się zarówno utwory instrumentalne, takie jak koncert L’estro armonico czy sonata triowa , jak i perełki wokalne – arii z oper Orlando furioso, Bajazet, Farnace, Griselda, oratorium i motetów.

Przed koncertem warto odwiedzić nowo otwartą Galerię Sztuki Dawnej i rozkoszować się pięknem dzieł Lucasa Cranacha Starszego, Gentile Belliniego czy Sandra Botticellego, a następnie brzmieniem muzyki Vivaldiego, Monteverdiego, Bacha i Pergolesiego.


22 stycznia 2017, godz. 18:15
Muzeum Narodowe w Warszawie Al. Jerozolimskie 3

Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)

źródło

 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.