IMAGINARIUM – wystawa Akademii Sztuk Pięknych

IMAGINARIUM – wystawa Akademii Sztuk Pięknych.

Warszawska Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę IMAGINARIUM stworzoną przez studentów Pracowni nr 5, Wydziału Grafiki. Prace wykonane pod kierownictwem prof. Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej zaprezentowane zostaną w przestronnym patio kompleksu Wola Center. Biurowiec należący do LC Corp SA to cenione miejsce, w którym swoje prace prezentowali już studenci Wydziału Malarstwa oraz Rzeźbiarstwa ASP. Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 12 czerwca, o godzinie 16:00. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Wystawa „IMAGINARIUM” to odpowiedź grupy studentów na zadanie opisane słowem: „Hybryda”. To podróż po tajemniczych obszarach świata wyobraźni, odkrywanych i opisanych na nowo monstrów i mirabiliów (potworów i cudowności), które zachwycają także dzisiaj. Od niepamiętnych czasów ludzie za pomocą różnych form wyrazu przedstawiali dziwne, fantastyczne zwierzęta. Syreny, smoki czy właśnie hybrydy pojawiają się w mitach i legendach wszystkich kultur i cywilizacji. Młodzi artyści w swoich pracach prezentowanych na wystawie, często sięgali do obrazów z przeszłości, na które nakładało się ich wyobrażenie i wiedza o świecie współczesnym.

Na wystawie „IMAGINARIUM” zaprezentowanych zostanie dwanaście wybranych opowieści zrealizowanych w różnych technikach graficznych: klasycznej akwaforcie, akwatincie, przedruku anastatycznym, linorycie, odprysku, a także druku cyfrowym.

– Grafika artystyczna jest środkiem wyrazu o imponującej historii i ważnym miejscu we współczesnej kulturze. Polska grafika od dawna zajmuje wyjątkową pozycję w międzynarodowym środowisku artystycznym, czego dowodem są liczne nagrody i obecność polskich prac graficznych na międzynarodowych konkursach i przeglądach artystycznych. Na istniejący potencjał w tej dziedzinie miała wpływ tradycja przedwojennej polskiej szkoły grafiki – mówi Prof. Agnieszka Cieślińska-Kawecka, prowadząca pracowni nr 5 Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. I dodaje: To wówczas środowisko warszawskiej grupy – Stowarzyszenie Polskich Artystów Grafików RYT w latach 1926 -1939 nadawało ton artystycznemu życiu w kraju. Realizując z dużym powodzeniem w 1933, 1936 roku pierwsze cykliczne Międzynarodowe Wystawy Drzeworytu, które przerwała II Wojna Światowa. Od 1966 roku tradycje te kontynuuje znane i cenione na całym świecie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Pracownia nr 5 Grafiki Warsztatowej swoim programem, stara się wpisywać zarówno w tradycje jak i współczesne dążenia w dziedzinie grafiki artystycznej.

Uroczysty wernisaż z udziałem władz uczelni, autorów oraz gości odbędzie się 12 czerwca, o godzinie 16:00 w patio Wola Center. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Wola Center, ul. Przyokopowa 33

Wystawa czynna do końca czerwca br.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.