Ile kosztuje szlifowanie posadzek betonowych

Ile kosztuje szlifowanie posadzek betonowych

Mimo że jeszcze do niedawna beton uważano za materiał budowlany, który nie odznaczał się wysokim poziomem estetyki, dziś stosuje się jako jeden z elementów dekoracyjnych wnętrz. Aby tak się stało, wystarczy odpowiednio wykończyć powierzchnię, a obiekt zyskuje zupełnie nowy charakter. Dzięki podjęciu decyzji o skorzystaniu z usług obejmujących szlifowanie posadzek betonowych nie tylko poprawimy wygląd danego pomieszczenia, ale również zapewnimy sobie wysoki komfort podczas przemieszczania się.

Sporo osób, chcąc zdecydować się na szlifowanie posadzek betonowych, powstrzymuje się przed ostatecznym wyborem ze względu na to, że nie wiedzą, ile taka usługa może kosztować. Co istotne, nie da się podać jednego cennika dla wszystkich firm oraz przestrzeni, ponieważ ostateczna kwota za tego typu realizację różni się w zależności od wielu czynników. Ile kosztuje szlifowanie posadzek betonowych?

Od czego zależy to, ile kosztuje szlifowanie posadzek betonowych? Wielkość powierzchni

Jak już zostało wspomniane, cały koszt szlifowania posadzki betonowej zależy od wielu czynników. Wśród nich wymienia się metraż danej powierzchni. Oczywiste jest, że im więcej m² betonu wymaga zeszlifowania przez specjalistów, tym droższa będzie usługa. Natomiast za niewielkie pomieszczenia właściciele zapłacą mniej.

Jednak z drugiej strony warto zwrócić uwagę na to, że zlecenie tego typu prac będzie bardziej opłacalne w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych, na przykład hal, magazynów czy nawet domów mieszkalnych, ale o znacznym metrażu. Dzieje się tak, ponieważ firmy zajmujące się szlifowaniem betonu oferują tym niższą cenę za m², im więcej materiału należy poddać obróbce.

Co wpływa na koszt szlifowania posadzek betonowych? Cena a sposób zrealizowania usługi

Jeśli chodzi o zlecenie szlifowania posadzek betonowych, cena zależy również od metody wykorzystywanej przez fachowców. Niektórzy w trakcie realizacji zlecenia stawiają na profesjonalne szlifierki lub frezarki sterowane mechanicznie oraz wyposażone w ultra mocne tarcze. W ten sposób zadanie zostanie wykonane stosunkowo szybko, tanio i bez wkładania ogromnego wysiłku przez specjalistów. Jednak tego typu narzędzia w niedoświadczonych rękach mogą spowodować więcej szkód niż pożytku. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na renomę danej ekipy.

Inna metoda to ręczne szlifowanie posadzek betonowych. Cena w tym przypadku jest znacznie wyższa niż przy pracy wykonanej za pomocą maszyn, ponieważ w realizację zlecenia pracownik musi włożyć znacznie więcej siły, czasu oraz zaangażowania. Co więcej, ręczna metoda wymaga ogromnego doświadczenia i staranności. Jednak, jeśli dobrze wybierzesz osobę, która wykona dla Ciebie całą pracę, będziesz mógł się cieszyć efektowną posadzką betonową.

Coraz częściej specjaliści decydują się na technikę diamentową. Ile kosztuje szlifowanie posadzek betonowych za pomocą tej metody? Koszt tego rozwiązania również zależy od kilku czynników. Dzieje się tak, ponieważ fachowiec w trakcie pracy nie tylko mechanicznie zdziera wierzchnią warstwę betonu, ale również musi zastosować specjalne preparaty impregnujące, które nie należą do najtańszych. Co więcej, inne środki pozwalają na pogłębienie oryginalnego koloru posadzki bądź nadanie jej zupełnie innego odcienia.

Jakie jeszcze czynniki decydują względem tego, ile kosztuje szlifowanie posadzek betonowych? Stan podłoża

Wśród istotnych czynników wpływających na cenę szlifowania posadzek betonowych należy wymienić stan powierzchni. Liczne zniszczenia, pęknięcia, ubytki czy nierówności sprawiają, że zanim fachowcy przystąpią do realizacji zlecenia, będzie trzeba wykonać niezbędne wyprawki. W końcu widoczne dziury mogą być nieco głębsze, niż wydaje się to z góry.

Natomiast, jeśli pęknięcia nie są aż tak głębokie, aby trzeba było zastosować wypełnienie, fachowcy mają za zadanie zeszlifować tyle milimetrów warstwy betonu, aby je zniwelować. Dlatego, jeśli powierzchnia ma dużo, ale płytkich mankamentów, firma wykonująca zadanie może zażądać za realizację go nieco więcej pieniędzy.

Więcej na stronie: https://regeneracja-posadzek.pl/szlifowanie-posadzek/

/artykuł sponsorowany/

Reklama