III Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich

III Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich

28 stycznia 2017 roku w CRS Bielany odbędzie się III Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany Tomasza Mencina. 

Polska Liga Walk Rycerskich to cykl turniejów organizowanych w sezonie jesienno-zimowym, na obiektach sportowych w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju. Turnieje ligowe to rywalizacja klubów Sportowych Walk Rycerskich w walkach pełnokontaktowych w formule 5vs5, gdzie walka drużyn trwa dopóki wszyscy rycerze jednego zespołu nie zostaną powaleni na ziemię. Drużyny podczas turniejów Ligowych zbierają punkty klasyfikacji generalnej.
W sezonie 2016/2017 Polska Liga Walk Rycerskich składa się z pięciu turniejów.
Warszawskie zawody pozwolą wyłonić czołówkę drużyn, które do końca sezonu będą rywalizowały o zwycięstwo w całym cyklu ligowym. Poza rywalizacją drużyn 5vs5, na turniejach ligowych można także zobaczyć techniczne walki w formule 1vs1 z wykorzystaniem różnej średniowiecznej broni (miecz, miecz długi, broń drzewcowa) oraz starcia dużych drużyn, tworzonych przez kilka zespołów (walki 10vs10, 16vs16 lub 21vs21).

Turnieje Polskiej Ligi Walk Rycerskich to także kwalifikacje zawodników do Rycerskiej Kadry Narodowej. Kapitan i selekcjoner Kadry (w tym roku jest nim Krzysztof Szatecki z Warszawy) obserwuje wszystkich zawodników biorących udział w turniejach ligowych i wyłania najlepszych, którzy po zaliczeniu testów siłowych i wydolnościowych dostają powołania do Reprezentacji Polski, która na wiosnę weźmie udział w Mistrzostwach Świata federacji IMCF i Bitwie Narodów organizacji HMBIA.
Wstęp wolny

Miejsce: Kompleks Sportowy CRS Bielany ul. Lindego 20
Data: 28 stycznia 2017

Godz.: 12:30 – 18:00
Odnośnik do wydarzenia na FB – klik

źródło: informacja prasowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.