I Warszawski Muzyczny Turnus Wczasowy Falochron

Falochron – I warszawski muzyczny turnus wczasowy

Przestrzeń Amfiteatru Wolskiego Centrum Kultury wraz z otoczeniem – Park im. gen. Józefa Sowińskiego sprzyja weekendowemu oddechowi, letniej zadumie i kontemplacji. 
Pierwsza edycja cyklicznego festiwalu Falochron przybliża różne odmiany współczesnej muzyki elektroakustycznej, ambientowej czy dronowej, prezentując rozpoznawalnych i cenionych artystów.

⚓ Jacaszek – kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Autor muzyki do filmu, teatru, słuchowisk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.

⚓ We will fail – to muzyczny alias Aleksandry Grünholz, mieszkającej w Warszawie projektantki, której piękne rysunki zdobią wszystkie trzy z jej albumów, w tym zeszłoroczny podwójny LP “Hand That Heals / Hand That Bites”. Podzielony na dwie części, amorficzny i medytatywny oraz rytmiczny i industrialny, to album, który rozwija jej brzmienie w stronę przestrzeni i większej ilości detali, wciąż łącząc syntezę z nagraniami terenowymi. 
We Will Fail występowała m. in. na festiwalach Unsound w Krakowie oraz kanadyjskim Toronto, na Intonal w szwedzkim Malmoe, CTM w Berlinie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. W Londynie wystąpiła w słynnym Cafe OTO.

⚓ Piotr Kurek – zamieszkały w Warszawie muzyk, znany z projektu Piętnastka oraz kilku solowych albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis oraz Crónica. Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego: Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon).
Jest autorem bądź współautorem wielu projektów instrumentalnych m.in. Heroiny, Suaves Figures (z Sylvią Monnier), Betaville, Piętnastka (z Hubertem Zemlerem). Uczestniczył w festiwalach muzycznych i teatralnych, m.in. Unsound (Nowy Jork, Kraków), Humanist SK (Paryż), OFF Festival (Katowice), CTM (Berlin) itd.

⚓ Auride – solowy projekt Wawrzyńca Hłasko od kilku lat swobodnie związanego z warszawską sceną nowej muzyki elektronicznej, prezentujący efekty samodzielnych poszukiwań w dziedzinie
computer music – przede wszystkim syntezy granularnej, 
resamplingu i zakłóceń cyfrowych. Obszar wytwarzanych przestrzeni dźwiękowych rozpościera się na osi uszkodzenia narządu słuchu, prób jego gorączkowej reamplifikacji i stopniowej degradacji materiału twórczego. 

4 sierpnia 2018, 17:00-22:00

Amfiteatr w Parku Sowińskiego

ul. Elekcyjna 17, Warszawa

Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.