HORNTET w Podziemiach Kamedulskich

HORNTET w Podziemiach Kamedulskich

Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, niezwykle ekspresyjnych muzyków – absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach. Charakterystyka brzmienia zespołu opiera się na jazzie lat 60-tych, który w połączeniu z nowoczesnymi technikami wykonawczymi muzyki współczesnej i nietuzinkowej werwie daje nam obraz surowego, elektryzującego i fakturalnie zaawansowanego brzmienia. Utwory autorskie prezentowane przez Horntet czerpią z dorobku najwybitniejszych kompozytorów muzyki amerykańskiej. W repertuarze oprócz własnych kompozycji znajdują się również aranżacje standardów jazzowych Horace’a Silvera i Theloniousa Monka.

Reklama
Reklama

Zespół został doceniony na konkursach oraz festiwalach krajowych i międzynarodowych. W 2019 roku otrzymał I miejsce na konkursie Tarnów International Jazz Contest, w 2021 roku uznany za najlepszy zespół XXIII Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni oraz w 2022 roku na Blue Note Poznań Competition.

Muzyka zespołu Horntet tworzy przestrzeń, w której mogą odnaleźć się miłośnicy jazzu, jak i również muzyki klasycznej. Koncerty Horntetu są na tyle ekspresyjne i energiczne, że potrafią przemówić do szerszego grona odbiorców, niekoniecznie utożsamiającego się z muzyką jazzową.
Organizatorzy: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Agencja Koncertowa PianoArt, Podziemia Kamedulskie Patroni medialni: Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Jazz Forum, Jazz Press, Bielany Online
 
HORNTET
Robert Wypasek – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy
Szymon Ziółkowski – saksofon altowy
Bartłomiej Leśniak – fortepian
Mikołaj Sikora – kontrabas
Piotr Przewoźniak – perkusja
 
Data i godz.: 21 kwietnia 2022, g. 19.00
Miejsce: Warszawa, Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3
Wstęp Wolny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.
Koncert również online, transmisja na profilu „Nasze Bielany” na Facebooku

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.