HER Docs – kino kobiet

W stolicy po raz drugi zagości HER Docs Film Festival – przegląd filmów dokumentalnych prezentujący filmy autorstwa kobiet oraz skupiający się na ważnej dla nich tematyce. Wydarzenie współfinansuje m.st. Warszawa.

W programie festiwalu HER Docs znajdzie się ponad 100 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, eksperymentalnych, animacji i prac wideo oraz przeszło 20 wydarzeń towarzyszących, w tym spotkania z twórczyniami, warsztaty dla młodej publiczności i dokumentalistek. Festiwal otworzy 22 października muzyczno-performatywny wieczór pod hasłem Czułość.

Tegoroczna edycja HER Docs odbędzie się w formacie hybrydowym. Projekcje i wydarzenia w trzech warszawskich kinach – Elektronik, Kinoteka i Muranów, w dniach 22-28 października – zostaną uzupełnione o pokazy online i towarzyszące im wydarzenia w sieci. Na platformie Onestage.pl (22-31 października) będzie można obejrzeć prawie wszystkie filmy z programu kinowej edycji HER Docs Film Festival. 

Wiele filmów prezentowanych na festiwalu HER Docs będzie miało w Polsce swoją premierę. W programie są m.in: „Historia jednego castingu” w reż. Alison Kuhn, „Witamy na stażu” w reż. Nathalie Berger oraz Leo Davida Hyde’a, „Czułe wojowniczki” w reż. Mariji Stonyté, „Córka mułły” w reż. Mahdieh Mirhabibi i Hassana Solhjou, „Modlitwy Delphine” w reż. Rosine Mbakam, „(Nie)matka” w reż. Andrei Testy, „Curve. Magazyn, który wyprzedził czas” w reż. ​​Jen Rainin i Rivkah Beth Medow, „Bezpaństwo” w reż. Michèle Stephenson oraz „Walchensee Forever” w reż. Janny Ji Wonders.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na www.herdocs.pl(otwiera się w nowej karcie) oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Wydarzenie na FB HER Docs Film Festival 2021

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.