Halka z Theater an der Wien w Multikinie

Halka z Theater an der Wien w Multikinie!

Halka z Theater an der Wien w Multikinie

Wystawiona w Wiedniu z inicjatywy Piotra Beczały, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich oper, zagości na wielkim ekranie już 8 czerwca o godz. 18.00 w wybranych kinach sieci Multikino. Bilety dostępne są w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

Halka Moniuszki to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich oper. Jej ładunek emocjonalny przyrównuje się do Madame Butterfly Pucciniego. Choć powstała wcześniej, nie zdobyła światowego rozgłosu, co trudno wytłumaczyć, bo zawiera w sobie wszystko to, co opera o tragicznej miłości powinna zawierać. Spektakl Halki w Theater an der Wien powstał z inicjatywy Piotra Beczały, światowej klasy polskiego tenora i niestrudzonego popularyzatora twórczości Moniuszki. Wcielił się on tu w rolę Jontka, a jego interpretacja arii Szumią jodły na gór szczycie została przyjęta przez międzynarodową publiczność z nieskrywanym entuzjazmem. Wiedeńską inscenizację wyreżyserował Mariusz Treliński, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, a zza dyrygenckiego pulpitu poprowadził Łukasz Borowicz, znany ze znakomitych interpretacji muzyki polskiej. Halkę, uwiedzioną przez panicza Janusza góralkę, zaśpiewała w tym przedstawieniu Amerykanka Corinne Winters. Januszem był Tomasz Konieczny, a jego narzeczoną Zofią – Natalia Kawałek.

Spektakl operowy Halka z Theater an der Wien widzowie kinowi zobaczą 8 czerwca 2022 o godz. 18.00 w następujących kinach Multikino: Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Informacje dodatkowe:
Stanisław Moniuszko
W rolach głównych: Corinne Winters, Piotr Beczała, Natalia Kawałek, Tomasz Konieczny
Reżyseria: Mariusz Treliński
Dyrygent: Łukasz Borowicz

ZOBACZ ZWIASTUN: https://youtu.be/XP4sOOEWv0g
Pełny repertuar wydarzeń kulturalnych emitowanych w Multikinie dostępny jest na stronie https://multikino.pl/wydarzenia
8 czerwca godz. 18:00

Bilety: https://multikino.pl/wydarzenia/opera/halka-z-theater-an-der-wien

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.