Grudzień 2016 w Domu Kultury Kadr

Grudzień 2016 w Domu Kultury Kadr

3 sobota godz. 13.00 – 15.00 Bazar Kultury – Świąteczne warsztaty artystyczne.

W programie warsztaty: pieczenia i ozdabiania pierniczków, filcowania na mokro – uczestnicy wykonają sobie kolczyki, breloczki lub broszki.

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www. lub telefonicznie

3 sobota godz. 15.00 Bajkowa Szopka – spektakl Teatru pod Orzełkiem

Akcja dzieje się w bibliotece, gdzie w Noc Wigilijną postacie z książek przemawiają do widza. Świąteczny spektakl nawiązujący do tradycji papierowych szopek. W tradycyjne jasełka wpleciono postaci z bajek, które buntują się przeciwko swoim rolom i pomagają małemu Jezuskowi. W widowisku wykorzystano klasyczne kolędy i nietypowe pastorałki w aranżacji Agnieszki Glińskiej.

W Finale przybędzie Święty Mikołaj, który rozda wszystkim dzieciom niespodzianki.

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.

4 niedziela godz. 18.30 Koncert świąteczny uczniów studia wokalnego Stage Voice

sv-swieta

Wyjątkowy koncert świąteczny uczniów Stage Voice Uncovered. Przeniesiemy się w krainę śniegu, śnieżynek, kolęd i uwielbianych przez wszystkich piosenek. Wystąpią uczniowie szkoły śpiewu Stage Voice, prezentując rozmaity repertuar. Będzie trochę po angielsku, po polsku, ale na pewno świątecznie.

Stage Voice – studio wokalno – aktorskie. Zajęcia wokalu techniką IVA. Cel zajęć: poszerzenie możliwości ucznia, jego skali, równowagi w głosie i pomoc w rozwoju osobowości scenicznej.

Bilety 10 zł do kupienia w Studio Stage Voice lub w dniu koncertu.

7 środa godz. 18.00 Cypr wstrząśnięty nie zmieszany – Spotkanie globtroterów

Towarzystwa Eksploracyjnego. Autor pokazu Andrzej Pasławski.

CYPR – magiczna wyspa, wyspa Afrodyty, wyspa miłości, czy to jeszcze Europa, czy już Afryka? 

Wstęp wolny

8 czwartek godz. 19.00 Warsaw Short Framing – cykl pokazów filmowych prezentujących najnowsze dokonania polskiego i światowego kina offowego.

W programie:
Paris on the Water”, reż. Hadas Ayalon (Izrael) 30’

Dawna gwiazda kina dostaje szansę na powrót do sławy. Czy zaryzykuje dla tego zdrowie imałżeństwo? Film nagrodzony Student Academy Award.

„Krajobraz nizinny z kołyską”, reż. Arkadiusz Biedrzycki (Polska) 18’

Portret alkoholika, z uporem i świadomie niszczącego swoje życie.

Liczby, reż. Robert Hloz (Czechy/Korea Płd.) 10’

Nick widzi więcej niż inni ludzie, choć wcale tego nie chce. Pewnego dnia na ulicach Seulu zauważa dziewczynę, w której rozpoznaje osobę o podobnych umiejętnościach.

„Nasza zima zła”, reż. Grzegorz Zariczny (Polska) 24’

20-letnia Radka od dłuższego czasu stara się odzyskać prawo do opieki nad swoim synem. Marzena, choć ma już 40 lat, wciąż nie może ułożyć sobie życia u boku mężczyzny. Obie są pielęgniarkami w zespole szkół specjalnych. Pewnego dnia Marzena prosi Radkę o zastępstwo. Młoda dziewczyna nie wie, co się za tym kryje.

Łączny czas trwania: ok. 85 min

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.

9 piątek godz. 18.00 Wesoło przybywajcie Kolędnicy nasi – koncert pokazowy sekcji instrumentalnej Zbigniewa Żaka i wokalnej Karoliny Żuk.

W programie najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie w oryginalnych aranżacjach oraz znane świąteczne utwory i wspólne kolędowanie. Widzowie usłyszą takie kolędy jak: Jezus Malusieńki Pzybieżeli do Beltejem czy Pójdźmy wszyscy do stajenki. Mini recital Zbigniewa Żaka.

Wstęp wolny

10 sobota godz. 11.00 –12.30 Rodzinny Dziedziniec Nadzwyczajności – sobotnie familijne warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 2 – 6 lat.

W programie:

Słone Anioły – warsztaty manualne, wspólne wyrabianie Aniołków z masy solnej.

Uhu Ha – zima zła – świąteczne warsztaty muzyczne z użyciem Bum Bum Rurek.

Tańce spontańce – warsztaty taneczne.

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.

10 sobota godz. 16.00 Widok na widownię – cykl 10 inspiracyjno-integracyjnych spotkań z zakresu rozwoju widowni. SPOTKANIE 10 – ostatnie!

„Jak planować i tworzyć instytucję bliską widowni – case study wraz z oprowadzaniem”. Pomysłodawczyni i opiekunka cyklu:Joanna Tabaka, Widok na Widownię // Audience on Sight. Zaproszony gość: Zbigniew Darda, dyrektor Domu Kultury Kadr.

Wstęp wolny

11 niedziela godz. 17.00 Jesień – recital Alicji Mieszało i zaproszonych gości

alicja_koncert

Podczas koncertu usłyszymy wiele piosenek odwołujących się do naszych uczuć, a w szczególności miłości. Towarzyszyć nam będzie muzyka o różnych nastrojach i temperamencie.

Akompaniować będzie Olga Romaszko-Niewiadomska, absolwentka Astrachańskiego Konserwatorium Muzycznego, wydziału teoretyczno-kompozytorskiego.

Bożena Sikorska – prowadzenie koncertu

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.

12 poniedziałek godz. 18.00 Świąteczny koncert orkiestry Laboratorium Dźwięku.

W programie tradycyjne kolędy i utwory muzyki klasycznej w wykonaniu uczestników pracowni muzycznej pod kierunkiem Marka Żurawskiego.

Wstęp wolny

14 środa godz. 18.00 Gwatemala, Honduras, Salwador – na ścieżkach Majów – Spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego.

Autorzy pokazu: Anna, Dariusz i Kuba Piechowie.

Wstęp wolny

15 czwartek godz. 18.30 Między Kadrami Nowe Kino Polskie – cykl pokazujący ambitne kino polskie oraz promujący młodych reżyserów.

W programie spotkania 2 filmy: „Hycel” reż. Daria Woszek, Polska 2015, 30’ „Czerwony pająk” reż. Marcin Koszałka, Polska 2015, 90’

„Hycel” – Pewien odrobinkę tylko zdziwaczały mężczyzna może i stroni od ludzi, za to jest uwielbiany przez psy. Teriery, pudle, kundelki – do każdego ma odpowiednie podejście (i przysmak w zanadrzu). Czarna komedia o losach byłego hycla, który porywa psy dla okupu, by potem zwracać je w glorii i chwale wybawiciela. Jego biznes kwitnie – aż do dnia, w którym porwany owczarek okazuje się bezpański…

„Czerwony pająk” – Wstrząsająca historia PRL–owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy – nastolatka: Karola Kota, który jako „Wampir z Krakowa” stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.

16 piątek godz. 19.00 Silent Night – słynne kolędy i piosenki bożonarodzeniowe w wykonaniu Izy Zając.

Koncert Izy Zając wybitnej polskiej wokalistki jazzowej.

W programie polskie, francuskie, walijskie i angielskie kolędy oraz amerykańskie piosenki bożonarodzeniowe: Deck the hall with bouglas of Holly, Przybieżeli do Betlejem, Merry Christmas Baby, Dzisiaj w Betlejem, Silent Night, Have yourself a Marry little Christmas, J’ll be home for Christmas. Widzowie usłyszą też słynne melodie z filmów i musicali o tematyce świątecznej:, Jingle Bells”, White Christmas i wiele innych…

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.

16 piątek godz. 19.00 Kobiece wieczory – warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet

Ciekawe rozmowy, inspirujące tematy z dziedziny rozwoju osobistego, zdobywanie wiedzy o sposobach na samorealizację, wymiana doświadczeń. Spotkanie prowadzi psycholog Elżbieta Dybińska.

wstęp wolny

17 sobota godz. 11.00 – 14.00 Bombastyczny Decoupage – rodzinne warsztaty decoupage

Uczestnicy będą mogli wykonać bombkę lub podkładkę pod kubek. Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Bombka będzie przez dzieci oklejana papierem ryżowym jednokolorowym oraz papierem lub serwetką z motywem świątecznym. Na koniec bombka lub podstawka będzie lakierowana i ozdabiana według własnego pomysłu.

Bilety 10 złotych do nabycia online na www. lub w kasie DK Kadr

19 poniedziałek godz. 18.00 Cicha noc – koncert popisowy uczniów pracowni Muzycznej Piano – Forte i uczestników warsztatów muzycznych Ene– Due– Rabe

W programie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w opracowaniu wokalno – instrumentalnym.

Wstęp wolny

20 wtorek godz. 17.00 Kolorowa niespodzianka świąteczna – interaktywna prezentacja multimedialna i pokaz teatru plastycznego pracowni Kolorandia pod kierunkiem Anny Sobol.

W programie animacja marionetek, bajki improwizowane, mini szopka.

Wstęp wolny

29 czwartek godz. 19.00 Warsaw Short Framing – cykl pokazów filmowych prezentujących najnowsze dokonania polskiego i światowego kina offowego.

W programie:

„Prezent urodzinowy”, reż. Guy Lichtenstein (Izrael/Austria) 26’
Czy w Jerozolimie australijską turystkę i izraelskiego playboya może połączyć coś więcej niż krótki romans?

„The Perfekcjoniści”, reż. Tucker Dávila Wood (Hiszpania) 14’
Opowieść o absurdalnych formach dążenia do perfekcji.

„Wszyscy wokół nas”, reż. Nikolay Kotyash (Rosja) 27’
Czasami aż trudno sobie wyobrazić, jak poważne konsekwencje może mieć zgubienie portfela.

„Bohater”, reż. Alma Asuai, Olga Winiarczyk, Marcin Kasica (Polska) 14’
Ekipa filmowa poszukuje bohatera swojego nowego filmu. Kiedy już chcą się poddać, dostrzegają, że właściwie już dawno temu go znaleźli.

Łączny czas trwania: ok. 85 min

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.

źródło: materiały prasowe


Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
ul. Gotarda 16 02-683 Warszawa
tel 22 843 88 81
www.dkkadr.waw.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.