GPS to nie tylko nawigacja

lokalizator GPS

GPS -Global Positionig System stał się tak popularny, ż trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez niego.

Od kiedy współpracuje z aplikacją Google Maps przyzwyczailiśmy się, że za jego pomocą szukamy najlepszej drogi do różnych miejsc – zarówno trasy samochodowej jak i piechotą czy rowerem, lokalizujemy najbliższe sklepy i punkty usługowe a także odnajdujemy adresy. W moduł GPS wyposażone sa obecnie praktycznie wszystkie telefony, tablety, a nawet zegarki typu smartwatch. Nie każde urządzenie posiadające odbiornik GPS jest równocześnie lokalizatorem. Lokalizator GPS łączy się z odbiornikiem GPS za pomocą karty SIM, dzięki czemu pozwala na lokalizację i precyzyjne śledzenie urządzenia z odbiornikiem. Dzięki temu obiekt wyposażony w lokalizator GPS można na bieżąco monitorować niezależnie od odległości.

Czy lokalizator GPS to duży wydatek?

Wszystko zależy od modelu i przeznaczenia sprzętu. Najprostsze urządzenie kosztuje w sklepie alfatronik.com.pl 200-300 złotych. Najdroższe są modele o specjalnym przeznaczeniu przeznaczone na przykład do monitorowania sportowych osiągów. Cena takich lokalizatorów GPS sięga 2000 złotych. Oprócz samych urządzeń alfatronik.com.pl oferuje abonament dostępu do specjalnej platformy internetowej i oprogramowanie Alfa Track, które umożliwia śledzenie obiektu na żywo na mapie w komputerze lub smartfonie, a także generowanie powiadomień i raportów. Oprócz standardowej obudowy klient może zamówić w alfatronik.com.pl specjalny lokalizator GPS zakamuflowany w dowolnym przedmiocie – na przykład zawieszce do kluczy, breloku do plecaka, czy w obudowie, którą można za pomocą magnesu ukryć pod podwoziem samochodu.

Jakie są zastosowania lokalizatora GPS?

Dla osób prywatnych to przede wszystkim lokalizacja samochodu i osób. Zainstalowany w samochodzie lokalizator to skuteczne narzędzie przeciwko kradzieży, które poinformuje o każdym uruchomieniu auta bez wiedzy właściciela. Lokalizator osobisty przyda się do dyskretnej kontroli nad dziećmi bądź osobami w podeszłym wieku. W firmie lokalizatory GPS zainstalowane w samochodach pozwolą śledzić nie tylko miejsce, w którym znajdują się pojazdy ale również ich trasy, miejsca postoju, a nawet styl jazdy kierowców. Specjalne lokalizatory umożliwiają monitorowanie szczególnie cennych przesyłek – paczek i palet.
Lokalizatory GPS mają również zastosowanie w sportach – przede wszystkim motorowych. Pozwalają na dokładną analizę jazdy i pomiary prędkości na poszczególnych odcinkach.

/artykuł sponsorowany/