Głosowanie na ulubioną księgarnię 2022

ulubiona ksiegarnia glosowanie

Warszawiacy od dziś mogą – głosować na swoje ulubione księgarnie. Po raz trzeci wybiorą niezależne miejsca, które ich zdaniem mają atrakcyjną ofertę księgar-ską, wyróżniają się klimatyczną atmosferą i najlepiej zachęcają do czytania.

Cieszę się, że nagroda dla niezależnych księgarni na stałe zagościła w kalendarzu miejskich wydarzeń. Czasy pandemii dobitnie uświadomiły nam, jak ważne są takie miejsca kultury i wymiany myśli, w których każdy może poczuć się jak u siebie – mówi wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra – Jestem przekonana, że nie muszę namawiać mieszkańców do udziału w głosowaniu, a frekwencja na pewno będzie doskonała.

Księgarnie niezależne to ważne miejsca na kulturalnej mapie stolicy. Zajmują się nie tylko sprzedażą książek, ale też organizują spotkania autorskie, debaty, koncerty, pokazy filmów. W Warszawie jest około stu takich miejsc. Warto je wspierać i odwiedzać przez cały rok.

Tegoroczny plebiscyt „Ulubiona Księgarnia Warszawy” potrwa do 4 września. Jedna osoba może oddać jeden głos i dodatkowo wyrazić opinię o swoim ulubionym miejscu na stronie ulubionaksiegarnia.waw.pl(otwiera się w nowej karcie). Dla autorów i autorek najciekawszych recenzji przewidziano upominki książkowe. Pięć księgarń z najwyższą liczbą głosów otrzyma nagrody pieniężne (łączna pula to 70 000 zł) oraz tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2022”.

Wirtualna mapa księgarń

Niezdecydowani mogą skorzystać z wyszukiwarki księgarń niezależnych. Dzięki temu narzędziu łatwo i szybko znajdą najważniejsze informacje o księgarni w swojej dzielnicy lub niedaleko miejsca pracy czy szkoły. Wirtualna mapa jest dostępna na stronie plebiscytu pod linkiem(otwiera się w nowej karcie).

Wspieramy niezależne księgarnie

Nagroda m.st. Warszawy „Ulubiona Księgarnia Warszawy” to jedno z działań wspierających stołeczną kulturę. Głosy oddane na ulubione niezależne księgarnie mogą im realnie pomóc. Warszawa jest fundatorem nagrody. Od 2020 roku organizuje plebiscyt wspólnie z partnerami: Polską Izbą Książki, Biblioteką Analiz oraz Stowarzyszeniem Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie.

źródło: UM Warszawa / Rafał Motyl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.