Głośne czytanie Szymborskiej i Herberta

Głośne czytanie Szymborskiej i Herberta.Najbliższe spotkanie z cyklu „Głośne czytanie” w Teatrze Ochoty dedykujemy twórczości Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta.

„Czytamy listy umarłych jak bezradni bogowie, / ale jednak bogowie, bo znamy późniejsze daty”, pisała Wisława Szymborska w wierszu “Listy umarłych”. 

Nakładem wydawnictwa a5 ukazała się książka niezwykła – zbiór listów Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta opracowany przez Ryszarda Krynickiego. Lektura porywająca błyskotliwością i erudycją, ale też miłosną grą dwojga poetów. O tym epizodzie z ich życia wiedziało niewiele osób. 

Dziś, w Roku Herberta patrzymy wnikliwiej na jego twórczość i przyglądamy się biografii. Wielką, nie tylko w przenośni, pomocą jest dla nas biografia poety, autorstwa Andrzeja Franaszka (wyd. Znak), będąca fascynującą opowieścią o człowieku, który nie poddaje się prostym klasyfikacjom.

☞ Fragmenty korespondencji poetów, serdecznych przyjaciół i współpracowników oraz wybrane wiersze przeczytają aktorzy Teatru Narodowego, Magdalena Warzecha i Mariusz Bonaszewski.

☞ O poezji, miłości i historii będziemy również rozmawiać z biografem Herberta, Andrzejem Franaszkiem i biografką Wisławy Szymborskiej, Anną Bikont. 

10 czerwca 2018, godz. 18:00

Szczegółowy program wydarzenia → www.teatrochoty.pl

wybór tekstów i patronat medialny: blog Kurzojady
partnerzy: Wydawnictwo a5, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Fundacja im. Zbigniewa Herberta, Wydawnictwo ZnakKrólestwo Wwa
wstęp wolny 
obowiązuje rezerwacja miejsca :
https://glosneczytanieteatrochoty.evenea.pl/
kasa@teatrochoty.pl
tel. +48 535 395 513

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.