Giełda Zawodów w PKiN – ODWOŁANA!

Giełda Zawodów w PKiN

Warszawa promuje szkolnictwo zawodowe. Podczas dwudniowej Giełdy Zawodów „Dobrze wybrane” w Pałacu Kultury i Nauki (11-12 marca, godz. 9.00-19.00) zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia.

Zapraszamy rodziców i uczniów klas VIII szkół podstawowych na pierwszą „Giełdę zawodów”. Zwiedzający poznają specyfikę nauczania w danym zawodzie i dowiedzą się, gdzie odbywają się praktyki. Będą mogli porozmawiać z uczniami, którzy już uczą się danego zawodu i skorzystać z indywidualnych porad doradców zawodowych. Warto dobrze wybrać. Nasze szkoły zawodowe są nowoczesne i dobrze wyposażone – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. 

Miasto gruntownie modernizuje placówki i wyposaża je w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Szkoły realizują innowacyjne programy nauczania, a wiele z nich jest objętych patronatem przez firmy i przedsiębiorstwa, które fundują stypendia i staże dla najlepszych uczniów. Uczniowie biorą również udział w wykładach i ćwiczeniach na wyższych uczelniach (m. in. Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Warszawska,  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego). 

Stołeczne szkoły zawodowe (45 techników i 25 branżowych szkół I stopnia) kształcą w aż 70 zawodach, które podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane w podziale na następujące branże:
• Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka 
• Ekonomia i Handel
• Transport i Drogownictwo
• Budownictwo
• Nowe Technologie
• Usługi
• Fotografia i Multimedia

11 i 12 marca uczniowie klas VIII szkół podstawowych zostaną zaznajomieni ze specyfiką nauczania w danym zawodzie i  możliwościami  odbywania praktyk. Będą mogli również porozmawiać z uczniami, którzy uczą się danego zawodu. Można będzie także skorzystać z indywidualnych porad doradców zawodowych.

Prezentacjom szkół będą towarzyszyły panele:
• „Praca w Warszawie” – z udziałem przedstawicieli miejskich spółek (Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Szybka Kolej Miejska, Miejskie Zakłady Autobusowe, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji), którzy przedstawią informacje o swojej działalności i  współpracy ze szkołami (system praktyk, patronaty nad klasami) 
• „Dobry zawód – dobry start”- z udziałem wybranych pracodawców oraz uczniów, którzy odbywają tam praktyki.  
• „Zawody, których nie znacie” – podczas którego uczniowie i nauczyciele zaprezentują kilka najciekawszych i najbardziej tajemniczych zawodów.
• „Egzamin ósmoklasisty” – podczas którego przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zaprezentują zasady egzaminu z języka polskiego i matematyki.

Rejestracja uczniów VIII klas szkół podstawowych, którzy chcieliby wziąć udział w Giełdzie Zawodów, odbywa się w sposób elektroniczny pod adresem: gieldazawodow.wcies.edu.pl (do 5 marca lub do wyczerpania limitu miejsc). Rejestracja obejmuje zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych (do 32 uczniów) wraz z opiekunem. 

Wstęp wolny dla rodziców od godz. 16.00 do 19.00.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.