PGE partnerem V edycji akcji „BohaterON – włącz historię”

Kampania BohaterON składa się z czterech elementów. Jej głównym punktem jest akcja Kartka dla Powstańca, w ramach której można wysłać do uczestników Powstania Warszawskiego specjalne kartki z życzeniami, dziękując tym samym za ich walkę o wolną Polskę. W ramach akcji przeprowadzane są także szkolenia dla nauczycieli, warsztaty dla uczniów oraz spotkania z Powstańcami.

Od 2016 roku wysłano łącznie 830 258 kartek i listów do Powstańców, a 700 000 uczniów zostało objętych projektem „BohaterON w Twojej Szkole”.

Przez cały rok bohaterowie walk o stolicę otrzymują także bezpośrednią pomoc, nie tylko materialną, ale również wsparcie w codziennych obowiązkach czy organizacji pomocy medycznej. W okresie zagrożenia epidemicznego pomoc ta nabrała jeszcze większego znaczenia.

Od 2019 roku osoby i instytucje, które w szczególny sposób przyczyniły się do promowania edukacji historyczno-patriotycznej, uhonorowywane są Nagrodą BohaterONy im. Powstańców Warszawskich.

Organizatorem akcji „BohaterON – włącz historię” są dwie wrocławskie organizacje zajmujące się realizacją projektów z zakresu pamięci historycznej: Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria.

PGE Polska Grupa Energetyczna angażuje się w kampanię BohaterON już od 2018 roku. Działalność PGE w zakresie kultywowania pamięci historycznej została doceniona przez Kapitułę Konkursu i w 2019 roku Spółka została Finalistą Nagród BohaterONy. PGE otrzymała nominację za wsparcie licznych inicjatyw realizowanych w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w tym za mecenat nad „Koncertem dla Niepodległej” i wsparcie realizacji filmu „Niepodległość”.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.