Gdzie jechać nad morze w zimie? Podpowiadamy

Gdzie jechać nad morze w zimie

Sezon zimowy zawsze kojarzył się z mrozem i białym puszystym śniegiem. Nie każdy lubi tę porę roku. Kiedy zimą wyjeżdżam na wakacje, wybieram głównie góry. A co jeśli by pojechać nad morze właśnie zimą? Bałtyk to wspaniałe miejsce na wypoczynek nie tylko latem. Nawet zimą ma swój urok i z roku na rok staje się coraz bardziej przekonujący wśród turystów.

Pobierowo – jedna z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości

Pobierowo to jedna z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości, a zimą zapach sosnowych lasów staje się jeszcze bardziej wyraźniejszy. Miasto położone jest na zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego, pomiędzy Kołobrzegiem a Międzyzdrojami. Sosnowy las otaczający Pobierowo zimą jest bardziej magiczny. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż spacery leśnymi ścieżkami, gdy mróz chrzęści pod stopami.

Cisza i spokój w Pobierowie zimą to idealne miejsce na wypoczynek. Delikatne ćwierkanie ptaków i szum odległych fal oceanu są tak relaksujące, że można całkowicie zapomnieć o problemach życia codziennego i pracy. Pobierowo to idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych, od narciarstwa biegowego po jazdę na sankach. Spacer po białej, pokrytej śniegiem plaży to naprawdę przepiękny widok.

Rewal – miejscowość dla zakochanych

Rewal słynie z bardzo znanej Alei Zakochanych, która zimą wygląda jeszcze bardziej zachęcająco. Spacer wzdłuż plaży doskonale koi i działa niezwykle odprężająco oraz pomaga na moment zamyślenia. To cudowny widok, kiedy fale Morza rozbijają się o zamarznięty piasek i lód na plaży. Choć Rewal przyciąga najwięcej turystów latem, to nadmorski kurort ma wiele do zaoferowania również zimą.

Zima w Rewalu ma wiele zalet, ale największą z nich jest właśnie bardzo mała liczba turystów lub jej brak. Spacer uliczkami tego małego miasteczka pozwala odkryć jego piękno. Klimatyczne kawiarnie i restauracje wypełniają powietrze aromatem pysznego, ciepłego jedzenia. W porcie rybackim można zobaczyć łodzie rybackie, które odpływają regularnie, choć większość z nich tylko latem. Dwa tarasy widokowe to także obowiązkowa atrakcja w Rewalu, szczególnie zimą.

Niechorze

Niechorze to nadmorski kurort najbardziej znany ze swojej latarni morskiej, która jest ulubieńcem mieszkańców. Zamarznięte pomosty, ośnieżone mariny i spacery wzdłuż plaży i morza to bogactwo tej pięknej miejscowości, które czyni je wyjątkowo klimatycznym. Spacer wzdłuż nieskazitelnej plaży jest tym, czego wszyscy potrzebujemy.

Wiele ośrodków wczasowych w Niechorzu przyjmuje gości nawet zimą i oferuje jeszcze niższe ceny niż latem. Słynna latarnia morska jest otwarta dla turystów przez cały rok. Stamtąd można podziwiać otaczający krajobraz i cieszyć się widokiem morza pełnego kry i lodowatych fal. Niechorze jest także siedzibą Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Można tam podziwiać wyjątkowe eksponaty ukazujące bogactwo Bałtyku. A do tego można dodać nie tylko rozgrzewkę w saunie, odprężającą kąpiel w jacuzzi, masaż w spa, ale także korzystać z atrakcji i walorów przyrodniczych nadmorskich kurortów i uzdrowisk. Wyjazd nad morze zimą to doskonały sposób na relaks ciała i umysłu oraz oderwanie się od codzienności.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://pomorskie.travel/artykuly/pomorskie-zima-sprawdz-jakie-atrakcje-czekaja-na-ciebie-nad-morzem/

/artykuł sponsorowany/