Game Dev Fest na Politechnice Warszawskiej

Już 9 listopada 2016 roku na Politechnice Warszawskiej rozpoczyna się trzecia edycja Game Dev Festcykl spotkań ze sławami branży i wykładów dla aspirujących twórców gier. 

Listopad zapowiada się bardzo ciekawie dla wszystkich osób zainteresowanych tworzeniem gier. Koło Naukowe Twórców Gier „Polygon” z Politechniki Warszawskiej już po raz trzeci organizuje Game Dev Fest. Od 9 listopada br., we wszystkie listopadowe środy, w gmachu wydziału EiTI przy ul. Nowowiejskiej 15/19, będą odbywać się wykłady z udziałem znanych profesjonalistów polskiej branży gier wideo.

Podczas poprzednich edycji Politechnikę odwiedzili współtwórcy znanych na całym świecie produkcji, takich jak Wiedźmin, Lords of the Fallen, This War of Mine, Shadow Warrior czy The Vanishing of Ethan Carter. Ta edycja jest szczególna, ze względu na szeroki wachlarz specjalizacji prelegentów: od programowania i grafiki, przez animację, design czy produkcję, po marketing oraz aktorstwo. Uczestnicy będą mieli unikalną okazję zobaczyć gamedev od kuchni i dowiedzieć się jak wygląda proces tworzenia gry z wielu różnych perspektyw.

gdf_zdjecie_3
Zdjęcie: Game Dev Fest

Na pierwszym spotkaniu wystąpi Michał Słapa, główny programista sztucznej inteligencji w Wiedźminie 3 i Cyberpunku 2077. Oprócz niego prezentację poprowadzi również Albert Pałka, specjalista marketingu i sprzedaży gier. Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku – klik

Pozostałe wykłady poprowadzą:

  •  Sebastian Nowak (CD Projekt RED)
  • Marek Ziemak (11 bit studios)
  • Michał Hrydziuszko (Flying Wild Hog, mocap.pl)
  • Adrian Perdjon (mocap.pl)
  • Artur Perski (Vile Monarch)
  • Karol Krok (Plastic)
  • Tom Tomaszewski (Crunching Koalas)

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia jest Koło Naukowe Twórców Gier „Polygon” – grupa działająca przy wydziale EiTI PW i zrzeszająca prawie 400 osób zarejestrowanych na Facebooku oraz średnio około 100 osób spotykających się regularnie w ramach prezentacji tematycznych, wykładów i warsztatów. Oprócz Game Dev Fest, KNTG Polygon organizuje również inne wydarzenia, na przykład Slavic Game Jam. Jest to największy w Europie Środkowej konkurs polegający na zespołowym tworzeniu gier w zadanym czasie.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie: http://www.gamedevfest.pl oraz na Facebooku – klik


Miejsce: Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, sala 161
Dzień: środa 9 listopada
Godziny: od 19:00 do 21:30

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.