Galaktyka kobiet 2019

Galaktyka kobiet 2019.

Spotkaj młode naukowczynie, przygotuj się do lotu w Kosmos i posłuchaj muzyki pod gwiazdami. Poznaj zainteresowania innych dziewczyn i odkryj własne pasje.  Galaktyka kobiet

Astronomka, polarniczka, botaniczka, geoinformatyczka i wiele innych naukowczyń spotka się 8 marca z uczennicami szkół średnich. Wspólnie stworzą prawdziwą galaktykę kobiet! Pomówią o pasjach, wytrwałości w dążeniu do celu, wyborze drogi życiowej i sukcesach odnoszonych podczas pracy w zawodach, które według stereotypowego mniemania pozostają domeną mężczyzn. Będzie okazja by posłuchać ciekawych, osobistych historii i porozmawiać z bohaterkami w mniej oficjalnej atmosferze.

godz. 15.00 – 17.00, wstęp wolny.Kobiety w Kosmosie

Jeśli któraś z was chce rozpocząć świętowanie Dnia Kobiet wcześniej, może wybrać się na film „Astronauta 3D”, ukazujący przygotowania do lotu w Kosmos i pracę na orbicie. Obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znajduje się trójka astronautów, w tym Anne C. McClain, która jest inżynierką lotnictwa i pilotką. Potrafi prowadzić 20 różnych samolotów i nawigowała je przez 2000 godzin. 

Astronauta 3D, godz. 13.30

 

Muzyka pod gwiazdami

Wieczorem zapraszamy na improwizację  z wykorzystaniem syntezatorów i fortepianu. Wystąpią dwaj panowie – Jerzy Przeździecki i Andrzej Karałow, którzy zabiorą słuchaczki na wędrówkę przez różnorodne krainy muzyczne. Andrzej Karłow studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie wybitnej wirtuozki – Bronisławy Kawalla.

Cosmic Live Electronic, godz.19.00 – klik

8 marca, w godz. 15.00-17.00
Spotkanie dedykowane jest w szczególności uczennicom liceum, technikum, maturzystkom. Zachęcamy również nauczyciel(k)i do zorganizowania grupy.
Wstęp wolny.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

00-390 Warszawa           

www.kopernik.org.pl

FB-klik

Galaktyka Kobiet to wydarzenie, podczas którego poznasz kobiety zafascynowane naukami ścisłymi i nowymi technologiami. Siedem niezwykłych kobiet opowie o swojej pasji, aby zainspirować Cię do podążania podobną ścieżką. Ekspertki na co dzień zajmują się m.in. nowymi technologiami, badaniem Arktyki, inżynierią elektryczną, teledetekcją, badaniem gwiazd podwójnych oraz układów pozasłonecznych i botaniką.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.