Gala Sprawiedliwi 2018

Gala Sprawiedliwi 2018.

Dom Spotkań z Historią i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają na Galę Sprawiedliwi 2018, która odbędzie się 4 marca 2018 o godz. 17:00.

W trakcie uroczystej gali poznamy nazwiska osób uhonorowanych tytułem Sprawiedliwego 2018. Sadzenie drzewek i odsłonięcie poświęconych im symbolicznych kamieni w warszawskim Ogrodzie Sprawiedliwych na skwerze gen. Jana Jura-Gorzechowskiego zaplanowano na 18 czerwca 2018.

Sprawiedliwi to Ci, którzy występowali w obronie godności człowieka 
w czasach wojen i zbrodni w XX i XXI wieku. Na ich cześć 6 marca został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci o Sprawiedliwych. Decyzja ta została podjęta przez Parlament Europejski w maju 2012 roku z inicjatywy działającego we Włoszech Komitetu Światowego Ogrodu Sprawiedliwych (GARIWO). Tym samym pojęcie Sprawiedliwy zyskało znaczenie uniwersalne. 

Od 2013 Dom Spotkań z Historią i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają na początku marca na obchody Europejskiego Dnia Pamięci o Sprawiedliwych, aby podczas uroczystej gali przypomnieć o ludziach, dla których prawa człowieka były i są ważniejsze od racji narodu czy ideologii.

4 marca przewodniczący Komitetu Ogrodu Sprawiedliwych w Warszawie Zbigniewa Gluzę ogłosi nazwiska kolejnych osób, dla których w czerwcu tego roku posadzimy drzewka i odsłonimy pamiątkowe kamienie. Sylwetki Sprawiedliwych przedstawi Maja Komorowska, a uroczystość uświetni koncert zespołu Acoustic Acrobats.

Bezpłatne wejściówki na galę będzie można pobrać na stronie: bilety.polin.pl

https://www.facebook.com/events/1602577183167611/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.