Gala rozdania nagród Stołek i Noga od Stołka

„Gazeta Stołeczna” zaprasza na galę rozdania nagród Stołek i Noga od Stołka – piątek, 19 marca, godz. 18:00 online

 
Już w piątek, 19 marca br. poznamy laureatów 14. edycji plebiscytu Stołek i Noga od Stołka. Uroczysta gala wręczenia nagród rozpocznie się o godz. 18:00 i transmitowana będzie online na profilu stołecznej „Gazety Wyborczej” na Facebooku – Wyborcza.pl Warszawa oraz w serwisie Warszawa.wyborcza.pl.
 
Bohaterów oraz antybohaterów minionego roku wybrała redakcja „Gazety Stołecznej” (nagroda jury) oraz czytelnicy dziennika w internetowym głosowaniu. Ci, którzy zasłużyli się dla Warszawy 2020 r. otrzymają Stołek, natomiast ci, którzy zaszkodzili miastu – Nogę od Stołka.
 
W tegorocznej edycji plebiscytu Stołek i Noga od Stołka jury nominowało po 6 osób lub podmiotów do każdego wyróżnienia.
 
Kandydaci do Stołka:
 • Dr Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert ds. zakażeń – nominowany za edukowanie społeczeństwa w związku z pandemią koronawirusa i walkę z fake newsami.
 • Marcin Konrad Jaroszewski, dyrektor XXX LO im. Śniadeckiego – nominowany za to, że murem stanął za swoimi uczniami, którzy poparli Strajk Kobiet.
 • Kolektyw Szpila – nominacja za numer antyrepresyjny, czyli organizację bezpłatnej pomocy prawnej dla osób zatrzymanych przez policję podczas demonstracji.
 • Smart Factor – ta warszawska firma stworzyła system do namierzania samochodów, które w strefie płatnego parkowania stają za darmo
 • Zarząd Dróg Miejskich – nominacja za zwężenie al. Jana Pawła II między Dworcem Centralnym a Rondem ONZ z pięciu do trzech pasów ruchu.
 • Lusia Żagałkowicz – nominowana za zorganizowanie Serca Miasta, spontanicznego punktu pomocy osobom bezdomnym, o których w pandemii inni zapomnieli.
 
Kandydaci do Nogi od Stołka:
 • Robert Bąkiewicz – nominowany za agresywną akcję powołanej przez niego Straży Narodowej pod kościołem św. Krzyża, gdzie ze schodów zrzucono kobietę.
 • Paweł Dobrodziej, komendant stołeczny policji – nominacja za gaz, tajniaków z pałkami i zamykanie w kotłach uczestników demonstracji w obronie praw kobiet.
 • Marian Okręglicki, szef firmy Sawa Apartments – nominowany za forsowanie budowy osiedla w lesie Bemowskim w trybie ustawy o zwalczaniu koronawirusa.
 • Aurelia Michałowska, mazowiecka kurator oświaty – nominowana za musztrowanie dyrektorów szkół za tęczowy piątek i poparcie uczniów dla Strajku Kobiet.
 • MPWiK – nominacja za sumę błędów popełnionych przy budowie oraz naprawie kolektora ściekowego pod dnem Wisły.
 • Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki – nominowany za nieracjonalne polecenia dla dyrekcji szpitali, żeby kolejne oddziały przekształcać w covidowe kosztem innych.
Redakcja „Gazety Stołecznej” zaprasza do oglądania piątkowej gali rozdania nagród – link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/977154999484950.  
Transmisja z gali prowadzona będzie z nowego miejsca na kulturalnej mapie Warszawy – Elektrowni Powiśle. Uświetni ją występ warszawskich muzyków Heńka Małolepszego oraz Orkiestry Ludwika Sarskiego.  
 

Jak co roku do pomalowania trofeów, czyli stołków i nóg zapraszani są wyjątkowi artyści – w tegorocznej edycji dzieła sztuki stworzyła Katarzyna Górna, artystka sztuk wizualnych, absolwentka pracowni Grzegorza Kowalskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  

Wyniki 14. edycji plebiscytu zostaną zaprezentowane na Warszawa.wyborcza.pl już w piątek oraz w sobotnim wydaniu „Gazety Wyborczej”.
 
Plebiscyt Stołek i Noga od Stołka wspiera promocja w prasie (lokalne wydanie „Gazety Wyborczej”), w internecie (serwis Warszawa.Wyborcza.pl, Facebook i Instagram). Działania reklamowe przygotował i zaplanował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.  
 
Więcej informacji – warszawa.wyborcza.pl
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.