Freedom Festival – amerykański Dzień Niepodległości

Freedom Festival.

American Center Warsaw zaprasza wszystkich na wyjątkowe wydarzenie będące połączeniem obchodów amerykańskiego Dnia Niepodległości, przypadającego na 4 lipca, z obchodami 30-lecia pierwszych częściowo demokratycznych wyborów w roku 1989.

Wydarzenie wpisuje się także w świętowanie 100-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych między oboma państwami, gdzie Stany Zjednoczone były pierwszym krajem na świecie, który uznał niepodległość i podmiotowość Polski.

Ten rok to również wspomniana rocznica wyborów 4 czerwca 1989 roku i początku relacji obu krajów między innymi z zakresu bezpieczeństwa i wymiany handlowej.

Harmonogram · sobota, 6 lipca 2019

 
 
12:00 – 12:15
Otwarcie Festiwalu
 
 
12:15
Nick Sinckler
 
 
13:40
Caroline and the Lucky Ones
 
 
14:50
Singin’ Birds
 
16:00
Warsztaty tańca country
 
 
16:30
Electric Cowboyz
 
 
17:30
Część oficjalna
 
 
18:00
LUC + Rebel Babel + Krystyna Prońko + Grubson
 
 
20:00
Zakończenie Festiwalu

Nie zabraknie atrakcji dla wszystkich, niezależnie od wieku! Całemu dniowi towarzyszyć będą smaczne jedzenie i elementy sportowe. W strefie dla dzieci Freedom Festivalu najmłodsi będą mogli skorzystać z zajęć plastycznych. Pracownicy Ambasady będą udzielać informacji na temat programów wymiany Future Leaders Exchange (FLEX) i Summer Work & Travel. Fundacja Zero Waste pokaże, jak zmiana nawyków może uratować Ziemię, a Dom Spotkań z Historią przygotuje warsztaty kreatywne DIY. Na swoje stoiska zaproszą także Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Wspomagania Wsi.

W pikniku weźmie także  udział amerykańska armia. Żołnierze zademonstrują sprzęt i zaproszą chętnych na szkolenia z pierwszej pomocy. Niecodzienną atrakcją będzie przelot śmigłowca Apache nad festiwalem.

 

Freedom Festival organizowany jest przez American Center Warsaw pod patronatem Ambasady USA w Warszawie i jest wspierany przez Miasto Warszawa, Dom Spotkań z Historią i Biuro Programu “Niepodległa”.


6 lipca 2019, godz. 12:00
Miejsce: Skwer ks. Jana Twardowskiego

ulica Krakowskie Przedmieście
Wstęp wolny
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.