Fotowoltaika dla rolników – skuteczny sposób na niższe rachunki

Każdy sektor gospodarki działa w oparciu o energię elektryczną. Nie inaczej jest z rolnictwem. Ze zwiększonym zapotrzebowaniem na prąd rosną niestety koszty utrzymania gospodarstw rolnych. Wydatki te można ograniczyć, inwestując w ekologiczne źródła energii.

Sprawdź, jakie są zalety fotowoltaiki dla rolników oraz jak wybrać odpowiednią instalację słoneczną.

Zalety fotowoltaiki dla rolników

Instalacja fotowoltaiczna to polecany sposób na utrzymanie lub nawet zwiększenie wydajności gospodarstwa rolnego, przy równoczesnym znacznym ograniczeniu comiesięcznych wydatków. System stanowi alternatywę dla prądu z sieci energetycznej. Pozwala uzyskać bezpłatną energię przez cały rok, co przekłada się na oszczędności pieniężne. Daje też możliwość uniezależnienia się od rosnących cen energii. Co więcej, może stać się także źródłem dodatkowego dochodu przy sprzedaży nadwyżki prądu do zewnętrznej sieci.

Fotowoltaika to również bezpieczne i przyjazne środowisku źródło prądu. Panele solarne nie generują zanieczyszczeń oraz nie wydzielają dwutlenku węgla. Wytwarzanie energii odbywa się bez użycia paliw kopalnych i wody. Proces pozyskiwania energii ze słońca jest ponadto bezgłośny, co wydaje się szczególnie ważne w przypadku systemu zamontowanego w pobliżu zabudowań ludzi. Energia pozyskiwana ze słońca jest ogólnodostępna i odnawialna, nie może jej zabraknąć.

Sam zakup i montaż fotowoltaiki dla rolnika to spory wydatek, ale dzięki wielu programom rządowym i unijnym możliwe jest dofinansowanie systemu w dużym stopniu.

Inwerter, moduł Longi Solar – z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

Na wydajność i skuteczność działania instalacji fotowoltaicznej wpływ ma m.in. odpowiedni dobór elementów systemu. Wysokiej jakości części, jak moduł Longi Solar, zapewniają bezproblemową i efektywną pracę na lata. Aby fotowoltaika działała prawidłowo, powinna składać się z solidnych i odpowiednio dopasowanych elementów. Do najważniejszych z nich należą panele zbudowane z ogniw fotowoltaicznych, a także inwerter.

Panele służą do zamiany promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Ich budowa opiera się na szeregowo połączonych ze sobą ogniwach fotowoltaicznych monokrystalicznych lub polikrystalicznych. Falowniki to z kolei urządzenia kierujące pracą całej instalacji. Przekształcają prąd o napięciu stałym wytwarzanym przez panele w prąd o napięciu zmiennym, który można następnie wykorzystać do zasilania różnych maszyn i urządzeń w gospodarstwie. Do innych niezbędnych elementów instalacji solarnej należą: specjalne okablowanie, liczniki zużycia i produkcji energii, akumulator z regulatorem ładowania oraz odpowiednie systemy zabezpieczeń.

Wybierając instalację fotowoltaiczną dopasowaną do wymagań gospodarstwa rolnego, warto korzystać z pomocy specjalistów. Eksperci z firmy Doko skutecznie doradzają i pomagają w zakupie odpowiednich elementów systemu. W ofercie sklepu znaleźć można wydajne, wysokiej klasy akcesoria od renomowanych producentów, takie jak np. moduły Longi Solar albo inwertery trójfazowe Growatt 6000TL3-S.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.