Fotografia ślubna w Warszawie – Gdzie zrobić najpiękniejsze zdjęcia w stolicy?

Fotografia ślubna w Warszawie
Przygotowania do sesji ślubnej są niezwykle ekscytujące, przede wszystkim dla Pary Młodej. Sesja plenerowa może stanowić wyzwanie, tym bardziej że nie brakuje innych obowiązków związanych z organizacją ślubu i wesela. Jakie są najlepsze miejsca na sesję ślubną w Warszawie? Polecamy 4 wyjątkowe lokalizacje. W każdym przypadku warto zdać się na profesjonalistę i wynająć fotografa. Jego doświadczenie pomoże znaleźć najlepsze ujęcia i stworzyć romantyczny album, który nawet po długich latach wspólnego życia zachwyci wspomnieniami.

Restauracja Amber Room

Wiele Par Młodych decyduje się na piękną sesję ślubną w Restauracji Amber Room. To wyjątkowe miejsce na organizację przyjęcia weselnego, a ponieważ architektura jest wyjątkowa, kameralna atmosfera sprzyja wykonywaniu romantycznych ujęć.

W restauracji Amber Room wprawny fotograf może znaleźć wiele miejsc, w którym Para Młoda będzie się prezentować olśniewająco. Kilka ujęć w eleganckim foyer, następnie bogato zdobiona sala bankietowa, a na koniec naturalne fotografie w saloniku Krug, czyli pomieszczeniu słynącemu z ekskluzywnej aranżacji.

Miejsce jest szczególnie polecane dla par, które pragną urządzić niezapomnianą, kameralną uroczystość. Zachwyca skromnością oraz nienarzuconą elegancją. Restauracja Amber Room została urządzona w Pałacu Sobańskich. Bez wątpienia zaletą tego miejsca jest możliwość zorganizowania całej ceremonii, wesela oraz sesji zdjęciowej. Nie trzeba podróżować ani szukać innej lokalizacji w plenerze, wszystko jest na miejscu. Dodatkowo można skosztować wspaniałych dań według przepisów kulinarnych najlepszych szefów kuchni. 

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Niebanalnym pomysłem na fotografię ślubną w Warszawie jest wykorzystanie zielonego ogrodu na dachy Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Już sama architektura budynku przykuwa wzrok, a ogród dodatkowo potęguje bogate wrażenia wizualne. Wielu fotografów uważa, że dach BUW łączy nowoczesny design z naturą. Sesje ślubne uwzględniają piękny widok na miasto.

To jednak nie wszystko. Ogród na dachu BUW jest wielopoziomowy, ujęcia można też wykonać w wielu innych miejscach: pod altaną lub na wyjątkowej, stalowej kładce. Wzrok przykuwają też zielone księgi z napisami, wpisane w elewację oraz różowa konstrukcja na froncie biblioteki.

Pary Młode, które decydują się na sesję ślubną w Warszawie i wybierają dach BUW, są zauroczone. Miejsce przypomina magiczny ogród. Aby w pełni skorzystać z aury lokalizacji, warto poprosić o zaaranżowanie zdjęć plenerowych profesjonalnego fotografa, który pomoże Parze Młodej się odprężyć i zachowywać naturalnie.

Łazienki Królewskie

Bardzo popularnym, uznanym przez wielu na najlepsze, miejscem na sesję ślubną w stolicy, są Łazienki Królewskie. Niektórzy decydują się nawet na realizację całego przyjęcia weselnego w tym miejscu, na przykład w restauracji Belvedere, która dysponuje piękną salą weselną z widokiem na urokliwy park. Ale nawet jeśli impreza zorganizowana jest w innej lokalizacji, Pary Młode często wybierają Łazienki Królewskie na plenerową sesję zdjęciową.

Wspaniałe ujęcia to między innymi zdjęcia pomiędzy rzeźbami, cudami architektury lub w plenerze. Nie tylko w czasie złotej godziny fotografia, ale również o zachodzie słońca sesja ślubna w Łazienkach okaże się strzałem w dziesiątkę.

Co ciekawe, przestrzeń zdjęciowa w Łazienkach Królewskich w Warszawie dla amatorskich sesji ślubnych, udostępniana jest bezpłatnie. Tworzy też miejsca dla świetnych idei takich jak romantyczne zdjęcia tuż obok spacerującego pawia, na scenie Amfiteatru lub w gondoli w czasie wspólnego rejsu. Z jednego miejsca można wykrzesać niezwykłe pomysły.

Most Gdański

Kolejnym bardzo popularnym miejscem na sesję plenerową w Warszawie jest Most Gdański. Z punktu widzenia fotografii ślubnych, mosty zawsze są bardzo dobrym pomysłem. Pozwalają uchwycić w kadrze piękne widoki, a także wodę. Błękit nieba oraz kolor rzeki wspaniale ze sobą współgrają.

Most Gdański wyróżnia się na tle innych, ponieważ jego charakterystyczna zielona konstrukcja sprawia niesamowite wrażenia. Drewniana klepka pozwala uzyskać zdjęcia w różnych stylach, począwszy od loftowego aż do retro. Most jest dwupoziomowy, a dodatkowy stanowi część miejskiej infrastruktury – obwodnicy śródmiejskiej.

Sesja plenerowa może być niezapomnianym wrażeniem. Na górze znajduje się jezdnia, a na dole torowisko dla tramwajów. Świetnym pomysłem są również zdjęcia na moście nocą, ponieważ jest świetnie oświetlony.

Sesja zdjęciowa z profesjonalnym fotografem

Każde z czterech miejsc jest bardzo doceniane przez Pary Młode planujące ślub i wesele. Zapewnia wyjątkową, kameralną wręcz atmosferę i daje nadzieję na romantyczne ujęcia. Oczywiście w każdym wypadku warto skorzystać z usług doświadczonego fotografa. Sprawne oko profesjonalisty bez trudu zauważy sposoby na dobre zdjęcie. Jeżeli chodzi o restaurację, wyjątkowa jest Amber Room, zlokalizowana w Pałacu Sobańskich – daje możliwość zorganizowania sesji w tym samym miejscu, co ślubu i wesela. Z drugiej strony, jeżeli Para Młoda woli plener – Most Gdański, Łazienki Królewskie lub dach WOB na pewno będą dla nich doskonałym wyborem, pozwalając na romantyczne i niezapomniane ujęcia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.