Fotograf w Podróży – George Darchiashvili

UDOSTĘPNIJ
  • 1
  •  
  •  
  •  

Fotograf w Podróży – George Darchiashvili.

“Fotograf w podróży ” to cykl spotkań przedstawiający osoby, których fotografia oraz podróże są całym życiem, przenikają i łączą się ze sobą. Ich spotkania z egzotycznymi, odległymi stronami świata zostały udokumentowane dzięki profesjonalnemu oku i świetnemu wyczuciu chwili. I z tymi niesamowitymi przeżyciami oraz poradami jak uchwycić magiczną chwilę podróży i jak nadać indywidualny charakter zdjęciu nasi goście podzielą się z Państwem. Mamy nadzieję, że po tych spotkaniach obudzi się w Was żyłka podróżnika a na pewno, niezależnie od miejsca podróży, Wasze fotografie będą najlepszą pamiątką z tych pięknych miejsc.

Zapraszamy na spotkanie z Georgem Darchiashvili, fotografem National Georgaphic, który opowie nam o Gruzji, kraju w którym dorastał, został wychowywany i przede wszystkim kraju, który zna, zarówno od strony dostępnej dla turystów, jak i tej zamkniętej, nieodkrytej . O tym co dla Gruzinów jest normą, a szokuje turystów. O tradycjach znanych i kultywowanych w całej Gruzji, o których tak rzadko się mówi. Gruzja z innej, mojej perspektywy. O tym jakie wyzwania i projekty niesie ze sobą praca w Gruzińskim National Georgaphic i jakie umiejętności trzeba posiadać, żeby im sprostać. Wszystkie historie zostaną opowiedziane moimi zdjęciami z podróży po różnych zakątkach Sakartvelo.

George Darchiashvili, urodzony w Gruzji, w dzieciństwie dużo czasu przebywał w Ameryce, gdzie ukończył liceum. Edukacje kontynuował w Gruzji na kierunku „Historia, teoria i konserwacja rysunków monumentalnych”, następnie studia magisterskie na kierunku „Intermedia”. W Polsce ukończył drugie studia magisterskie na kierunku „Fotografia”. Aktualnie jest w trakcie pisania pracy doktoranckiej na temat „Photography at the edge of reflecting reality”. Jest osobą odpowiedzialną za program opisujący standardy nauczania fotografii w Gruzji. Dotychczas pracował jako fotoreporter min. w magazynie „24hours”. Po ukończeniu studiów w Polsce wyjechał do Gruzji i tam rozpoczął prace wykładowcy na Uniwersytecie Artystycznym w Tbilisi. Równocześnie dostał propozycje pracy w National Geographic, gdzie pracował przez 2 lata na stanowisku Zastępca Dyrektora Artystycznego. Z ostatnich projektów autor zdjęć do książki Katarzyny Pakosińskiej „Samaradiso”.

22.03 (czwartek), godz.19.00

Fotoplastikon, Al. Jerozolimskie 51

Wstęp wolny po rejestracji tel. 22 629 60 78 lub e-mail rejestracjafw@1944.pl

https://www.facebook.com/events/424754761278786/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.