Food Design – Sztuka Gotowania w Galerii Mokotów

Festiwal Food Design – Sztuka Gotowania w Galerii Mokotów!

Czym jest Food Design – o tym będzie można przekonać się już od 18 maja w Galerii Mokotów! Przez cały tydzień będzie odbywać się tutaj „Food Design – Sztuka Gotowania”. To wyjątkowy festiwal, poświęcony kulinariom w wielu inspirujących aspektach, którego gościem będzie Grzegorz Łapanowski!

Jak jeść pysznie, zdrowo i… pięknie!
Przez cały czas trwania festiwalu Food Design – Sztuka Gotowania w Galerii Mokotów, od 18 do 24 maja, każdego dnia na uczestników czekać będą liczne atrakcje, w tym warsztaty, pokazy i konkursy z nagrodami, które odwiedzający znajdą w trzech strefach tematycznych:

Zero Waste
Nasze codzienne wybory i nawyki mają ogromny wpływ na przyrodę i świat, który nas otacza. A w Galerii Mokotów w strefie Zero Waste będzie można dowiedzieć się, jak w kreatywny, ale przede wszystkim prosty sposób ograniczyć produkcję odpadów! Przez cały tydzień będą odbywały się warsztaty poświęcone m.in. zmniejszeniu marnowania żywności, a podczas zajęć kreatywnych będzie można samemu stworzyć opakowania wielokrotnego użytku!

Good Food
Good Food to strefa, w której goście znajdą to, co wszyscy lubią najbardziej – czyli pyszne jedzenie! Podczas warsztatów kulinarnych edukatorzy fundacji Szkoła na Widelcu w kreatywny sposób zaprezentują gościom przepisy na świeże i przyjazne środowisku dania, zgodnie z tematem przewodnim – każdego dnia będzie można spróbować przygotować jeden produkt na różne sposoby!

Food Design
Dobre jedzenie to nie tylko smak… Ale też wygląd potraw! W strefie Food Design będzie można znaleźć masę inspiracji na to, jak serwować i prezentować potrawy. Tutaj też będzie można wziąć udział w wystawie zdjęć z książki „Wzór na smak” Grzegorza Łapanowskiego oraz w warsztatach fotografii kulinarnej.

Warsztaty dla dzieci i dorosłych
Przez cały tydzień na wszystkich uczestników czekać będą warsztaty edukacyjno-kulinarne przygotowane przez Szkołę na Widelcu. Zajęcia będą odbywały się w strefie Grand Kitchen na Poziomie 2 centrum. Udział w nich jest bezpłatny – wystarczy założyć bezpłatną Kartę Stałego Klienta Galerii Mokotów oraz zarejestrować się na dedykowanej stronie wydarzenia.

Przez cały weekend 18 i 19 maja, w godzinach 12:00-18:00, w czterech turach co półtorej godziny, będą odbywały się warsztaty dla dzieci i opiekunów. Wspólna nauka gotowania pod okiem edukatorów Szkoły na Widelcu to świetna okazja nie tylko, by rozwinąć swoje umiejętności kulinarne, ale również by świetnie spędzić razem czas! W warsztatach w tej formule – w drużynach dziecko i dorosły – będzie można wziąć udział również w tygodniu. Od 20 do 24 maja każdego dnia zajęcia będą rozpoczynały się o godzinie 17:30.

Od poniedziałku do piątku odbywać się będą również warsztaty dla dorosłych. W zajęciach kulinarnych będzie można wziąć udział codziennie od godziny 19:00.

Podczas festiwalu Food Design – Sztuka Gotowania przygotowano również atrakcje dla szkół! Całe klasy zapraszamy na dedykowane warsztaty, codziennie w godz. 10:00-14:00 od 20 do 24 maja. Zgłoszenia należy kierować na adres info@szkolanawidelcu.pl z dopiskiem „ZGŁASZAM SZKOŁĘ”.

Oprócz warsztatów kulinarnych przygotowanych przez Szkołę na Widelcu podczas festiwalu Food Design – Sztuka Gotowania będzie można wziąć udział również w zajęciach kreatywnych, plastycznych czy poświęconych sztuce dekorowania stołu. Oprócz tego dla wszystkich gości przygotowano pokazy, które poprowadzą eksperci z salonów w Galerii Mokotów.

W sobotę, 18 maja, na scenie Głównej odbędą się prezentacje m.in. przygotowywania sushi z Tokyo Sushi, pokaz baristyczny przygotowany przez Etno Cafe, a najnowsze trendy w dekoracji stołu przedstawi Duka. Specjalną niespodziankę przygotowało również Pszczelarium, na co dzień opiekujące się pasieką na dachu Galerii Mokotów.

Gościem wydarzenia będzie również Grzegorz Łapanowski, twórca Szkoły na Widelcu i ambasador strefy Grand Kitchen. Kucharz zaprezentuje najnowsze trendy kulinarne i innowacyjne metody gotowania oraz sztukę przygotowywania atrakcyjnych dań podczas dwóch pokazów kulinarnych 18 i 19 maja.

Wiosenny chill
Po udanym dniu na festiwalu goście będą mieli też okazję, by złapać chwilę oddechu! Na najwyższym poziomie Galerii Mokotów powstanie specjalna strefa chill out, w której podczas weekendu otwarcia Food Design – sztuka gotowania o oprawę muzyczną zadba Denon.

Do zobaczenia w Grand Kitchen!
Wszystkie zaplanowane wydarzenia będą odbywały się na scenie głównej Galerii Mokotów na Poziomie 0 oraz w Grand Kitchen, wyjątkowej strefie, w której goście centrum mogą znaleźć najlepsze restauracje oferujące dania z całego świata.

Więcej szczegółów dotyczących atrakcji można znaleźć na stronie internetowej www.galeriamokotow.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.