Folkowo Bemowo: Księżyc

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

18 listopada 2017 roku w Bemowskim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu “Księżyc”. 

Zespół narodził się w ostatniej dekadzie XX wieku i szturmem podbił publiczność, zdobywając także uznanie krytyków w kraju i zagranicą. Powrócili po kilkuletniej przerwie w 2014 roku. Spora w tym zasługa prestiżowej brytyjskiej wytwórni Penultimate Pres, która w 2013 wznowiła ich dawny album „Księżyc”, a dwa lata póżniej wydała premierowy „Rabbit Eclipse”. Płyta momentalnie znalazła się w czołówce polskich i brytyjskich podsumowań roku.

Księżyc z ogromnymi sukcesami występował w ostatnich latach na wielu liczących się festiwalach artystycznych w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, Skandynawii i Wielkiej Brytanii.

Twórczość grupy łączy ducha muzyki dawnej i współczesnej. Bez mała średniowieczne brzmienia o słowiańskich korzeniach doskonale miesza z estetyką minimalistyczną i elementami eksperymentów wokalnych XXI wieku. Alchemiczne zestawienie tych składowych przynosi w efekcie oryginalną, zapierająca dech muzykę, delikatną i niepokojącą zarazem, zaś surrealistycznie baśniowe teksty stanowią esencję piękna i smutku.

Na koncercie usłyszmy utwory starsze, znane z debiutanckiej płyty, w odmienionych opracowaniach oraz nowsze kompozycje m.in. z ostatniego albumu „Rabbit Eclipse”.

Formację Księżyc tworzą Agata Harz – głos, obiekty, Katarzyna Smoluk-Moczydłowska – głos, obiekty, instrumenty klawiszowe, Lechosław Polak – akordeon, instrumenty klawiszowe, Remigiusz Mazur Hanaj – taśmy, lira korbowa, skrzypce oraz Robert Niziński – klarnet, instrumenty klawiszowe, obiekty. 

Koncert: godz. 19:00
Bemowskie Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
bilety: 20/15 zł

https://www.facebook.com/events/348054012286104/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.