Folkowo Bemowo: Indialucia

Folkowo Bemowo: Indialucia.

Wyjątkowy, międzynarodowy, polsko-hiszpańsko-hinduski projekt, który stworzył wybitny polski gitarzysta Michał Czachowski.

W perfekcyjny, bardzo dojrzały sposób połączył w nim dwie swoje wielkie muzyczne fascynacje: flamenco z muzyką indyjską. Powstała rzecz niezwykła, zdecydowanie wymykająca się jakimkolwiek próbom zaszufladkowania. Świeża i odkrywcza, w pełni autorska, nowa muzyczna wartość.

Indialucia ma już na koncie dwa znakomicie przyjęte albumy. Była także nominowana do prestiżowych „Fryderyków”. Ze swoimi zjawiskowymi koncertami muzycy zjeździli niemal całą Europę, odwiedzili także Indie, Meksyk, Stany Zjednoczone, Rosję i sporą część Południowo Wschodniej Azji.

Pozornie może się wydawać, że połączenie ognistej i nieokiełznanej muzycznej ekspresji jaka tkwi we flamenco z brzmieniami rodem z Indii to goniący za egzotyką, komercyjny zabieg. Trzeba jednak pamiętać, że Cyganie przybyli na Półwysep Iberyjski z Indii właśnie. Wtedy wszystko staje się jasne, a projekt Czachowskiego jawi się wysmakowanym artystycznie, intrygującym powrotem do korzeni.

Kurator cyklu Miron Zajfert.

20 października 2018, godz. 19:00
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201
Bilety · 15 zł – 20 zł

FB – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.