Folkowe impresje: SUTARI

W ogródku Niepodległa. Miejsce spotkań bezpłatny koncert wyjątkowego, kobiecego trio muzycznego Sutari!

SUTARI to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Kasia Kapela, Basia Songin i Zosia Zembrzuska eksperymentują z brzmieniami, wplatając w śpiew różnorodne techniki wydobywania dźwięków, od mocnego ludowego śpiewania po miękki słowiański soul, szept lub okrzyk inspirowany ptasim zawołaniem. Dopełniają to instrumenty, niekiedy wydobyte z domych pieleszy, jak tarka, mikser kuchenny, klucze czy wanna wypełniona wodą.
Zespół ma na koncie wiele nagród i wyróżnień, wielokrotnie występował zarówno na najważniejszych festiwalach w Poslce jak i przed międzynarodową publicznością. Po bardzo dobrze przyjętym debiucie „WIANO”, w 2017 roku ukazał się drugi album Sutari „OSTY”.

20 lipca 2019, godz. 18:00

Niepodległa. Miejsce spotkań, al. Ujazdowskie 3

Wstęp wolny

FB-klik

Niepodległa. Miejsce spotkań to kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Występ Sutari to kolejny wieczór z cyklu „Folkowe impresje”, w ramach którego gościliśmy u siebie już Kapelę ze Wsi Warszawa i Lautari.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.